Купало як дзеркало українського темпераменту
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20040708/4117-1-3.jpg)
Індія хизується своїми розкріпаченими любовними традиціями, що відбито на стінах численних храмів і документально зафіксовано в пізнавально-науковому трактаті Камасутра.
Проте наші слов’янські предки також не зганьбилися в цьому питанні й вигадали свято Івана Купала, який прямо римується як з індійськими традиціями, так і з грецькими — святом Діоніса.
Свято Івана Купала — це місцеві Олімпійські ігри (багаття цілком замінює факел), помножені на любовний темперамент. А нагорода в цих змаганнях може навіть набагато спокусливiша (у всіх значеннях), ніж олімпійське золото.
Чергова демонстрація української пристрасності була позавчора в Пирогово. Там можна було особисто пересвідчитися, що «в любви все возрасты проворны». Це видно хоча б з того, як жваво старше покоління стрибає над іванокупальским багаттям (на фото).
Молоді, звичайно, роблять це дещо граційніше (фото №1). Хоча, щодо парубка, то його стрибучість посилена кросівками, в той час як подружка виконує вогняний пірует виключно босоніж, як і всі персони жіночої статі. Що не зашкодило іншій красуні не тільки запаморочливо високо злетіти, але і фіксувати шалений рекорд відповідним жестом: покрутивши пальцем біля скроні (фото №2). Ця парочка піднесла свято Івана Купала на недосяжну висоту!
Але оскільки все ж це свято кохання, то, настрибавшись, молодь вирішила зайнятися французькими поцілунками (фото №3). У деяких моментах українці вже давно перейняли європейський досвід. Такі вправи сприяють зростанню населення, за рахунок, зрозуміло, збільшення кількості дітей. А що діти у нас в результаті виходять гарні — можна пересвідчитися на фото №4.
Звичайно, зайнятися коханням священної купальської ночі — значить продовжити традиції предків. Але якщо у вас з якоїсь причині не склалися для цього обставини — перенесіть це заняття на наступну. І продовжуйте щоночі. Адже, щиро кажучи, для справжніх українців кожна ніч — купальська.