Перейти до основного вмісту

«Наступили» на корок

Знайдено ще один пункт виготовлення контрафактної продукції
24 лютого, 00:00

Учора податкова міліція Солом’янського району столиці продемонструвала журналістам «Дня» черговий підпільний цех, де на сучасному обладнанні виготовляли гвинтові горілчані закрутки. На дверях автомобільного ангара поспішно зроблений фарбою напис «Поліграфія». Всередині — різноманітне верстатне обладнання, численні картонні ящики з прокладками для закруток і насипом сама продукція «підпільників», на якій деякі відомі торгові марки.

Розповідає начальник Солом’янської податкової міліції Віктор Кужелюк: «Цей цех ми виявили в ході операції «Акцизна марка». Приблизна вартість використовуваного тут обладнання, що дозволяє виготовляти закрутки в необмеженій кількості, — приблизно 400 тисяч гривень. За нашими даними, його виготовили і завезли до України з Голландії. Прокладки також «імпортні»: з Голландії або з Німеччини». Зі слів Кужелюка, власників обладнання й осіб, які на ньому працювали, «зараз встановлюють», так само як і канали збуту виготовлюваної в підпіллі продукції.

Податкові міліціонери вийшли на «корковий» цех за оперативною інформацією, джерела якої вони, природно, не розголошують. Ще до проведення операції їм було відомо, що цей цех діє, але довго на одному місці не затримується. Тим часом на ринках столиці дедалі частіше виявлялася контрафактна горілка. З початку року тільки солом’янські податкові міліціонери виявили два цехи, що виготовляли фальшиву алкогольну продукцію шляхом змішування спирту з водою. На пляшки клеїли підроблені акцизні марки нового зразка. У «підпільників» вилучено продукції на 340 тисяч гривень. Але «корковий» цех успішно замітав сліди. Свої «конспіративні» квартири власники нелегального бізнесу, який завдає величезних збитків як державному бюджету, так і підприємствам, що чесно працюють, змінювали приблизно кожні півтора місяця. За даними податкової міліції, собівартість однієї контрафактної закрутки становила 1,5 копійки, але розмах виробництва дозволяв «робити» на цьому сотні тисяч неоподатковуваних гривень.

«День» спробував з’ясувати роль підприємства, яке здало в оренду «корковикам» своє приміщення. Як виявилося, його мало в чому можна обвинуватити. Виготовляти цю продукцію не заборонено, навіть і ліцензії на це не потрібно. Та й не зобов’язані орендодавці особливо вникати в те, чим займаються зйомники виробничих приміщень. Чи не виявимо ми коли-небудь у такому ангарі виробництво небезпечної зброї? Зважаючи на велику кількість різноманітних детективів на українському телебаченні та відповідне зростання оперативної письменності журналістів, це було не єдине запитання до учасників операції «Акцизна марка». Навіщо їм, скажімо, «брати» обладнання, поки не виявлено його власників та всі їхні маршрути?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати