Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

18 листопада, 00:00

Чиновники сидять у теплі, але за нього не платять

Виконуючи розпорядження Сумського губернатора Володимира Щербаня, обласна газета «Сумщина» оприлюднила список держслужбовців апарату та підрозділів облдержадміністрації, які мають заборгованість з оплати за спожиті комунальні послуги, що перевищує 1 тисячу гривень. Таких тут 65 чоловік, причому серед них є й ті, на яких «висить» по 5 — 6 тисяч гривень боргу. Як відзначалось на недавній нараді в губернатора, тільки за тепло й гарячу воду працівники облдержадміністрації винні близько 300 тисяч гривень, й існування цієї заборгованості не дає владі морального права вимагати дисципліни в оплаті комунальних послуг від пересічних громадян. Зважаючи на це та йдучи назустріч керівництву теплових організацій, які хочуть вплинути на своїх недисциплінованих абонентів через керівництво установ, підприємств та організацій, де останні працюють, у відповідності зі згаданим розпорядженням губернатора ряду держслужбовців апарату облдержадміністрації за допущену високу заборгованість оголошено догану й відмовлено у виплаті премій за листопад. Решті ж боржникам наказано в місячний термін розрахуватися з надавачами послуг, бо за невиконання цього розпорядження буде ставитись питання про доцільність їхнього перебування на займаних посадах, повідомляє Сергій ХАНІН, Суми.

Лікарів на «швидкій» — у відпустку

Складна ситуація, яка виникла в системі охорони здоров’я міста Рівного внаслідок недоотримання місцевим бюджетом близько 6 мільйонів гривень, не могла не позначитися на становищі працівників станції «Швидкої допомоги». Для того, щоб хоч частково погасити заборгованість своїм працівникам із заробітної плати, керівництво змушене або скоротити частину персоналу (12 лікарів), або відправити їх у неоплачувані двотижневі відпустки. Як показали збори трудового колективу «Швидкої допомоги», лікарі та фельдшери не погоджуються ні на скорочення, ні на відпустки. Не переконали присутніх і аргументи головного лікаря станції Євгена Мальчевського, який наголошував на тому, що скорочувати штати йому не хотілося б. Не врятував ситуацію навіть емоційний виступ начальника міського відділу охорони здоров’я Михайла Стичишина. Але дечого медики від нього таки добилися: п.Стичишин запевнив, що примусово відправляти людей у відпустки ніхто не має права. Щоправда, тут же додав, що тоді доведеться вживати інших, більш жорстких заходів, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.

Чеченцям не дали стати словацькими біженцями

Під час оперативних заходів із перевірки готелів і готельних комплексів, прикордонники Чопського прикордонного загону затримали в одному із закладів дев’ятьох громадян Росії (вихідців із Чечні) за порушення порядку перебування іноземців на території України. Затримані мали внутрішні російські паспорти і міграційні картки. Але мета поїздки і маршрут, указані в міграційних картках, не співпадали з фактичними. Прикордонники встановили, що чеченці мали намір нелегально перетнути українсько-словацький кордон. Така категорія громадян — не перша. Вони, а ще молдавани, грузини та вірмени потрапляють на територію України цілком легально. Якщо ж їм нелегально вдається потрапити в Словаччину — то одразу ж здаються словацьким прикордонникам і намагаються отримати статус біженця... Щодо цих дев’ятьох чеченців, вирішили наступне: депортували з країни і заборонили в’їзд терміном на один рік, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

Знайдено могили угорських гонведів — жертв Д ругої світової війни

Останній лист від угорського лейтенанта гонведів (захисників Вітчизни. — Угор.) Дюли Партоша родина одержала з лінії Арпада — угорської оборонної лінії в Карпатах. Виявилося, що він загинув під час бомбардування закарпатського райцентру Берегове радянською авіацією 9 жовтня 1944 року, а могила його знаходиться на місцевому римо-католицькому кладовищі. А поряд ще одна, вже 59 років розшукувана ріднею з Угорщини — старшого лейтенанта жандармерії Дюли Коціан Калотаї. Знайшов поховання директор Берегівського краєзнавчого музею Янош Шепа. Відразу приїхала офіційна делегація Інституту військової історії міністерства оборони Угорщини. Керівник делегації генерал-майор Йожеф-Ференц Голло вручив Яношу Шепі від угорців як знак вдячності пам’ятний знак-погруддя угорського короля Карла Роберта, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

Екзотика Сходу — на Луганщині

Виставка авторських робіт, присвячена традиціям Сходу, відкрилася в приміщенні обласної бібліотеки імені Горького в Луганську. В експозиції представлено понад півсотні творів, автором яких є луганський майстер Сергій Бірюков — член клубу «Син Гі Тай», що спеціалізується на вивченні традиційних мистецтв Сходу. Серед експонатів, що виставляються: живопис, кераміка, графіка, виконані у відповідному стилі. Автор, шанувальник і знавець східних традицій, пропонує до уваги відвідувачів набори для чайних церемоній, церемонії вживання японської горілки саке і багато інших витончених атрибутів, без яких неможливо уявити екзотику Японії чи Китаю. Як повідомила співробітник відділу мистецтв бібліотеки Тетяна Рекеда, в рамках виставки заплановано серію заходів: читання лекцій, проведення чайних церемоній як у японській, так і в китайській варіаціях, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

Донецьк — Київ: інтелектуальні ігри

Напередодні Міжнародного дня студентів у Донецьку вітали кращих представників вузів міста. Потрібно відзначити, що інтелектуальний потенціал донецького студентства досить високий. Так, Донецький національний технічний університет зайняв нещодавно перше місце серед технічних вузів за кількістю студентів-переможців різних олімпіад. А Донецький національний університет за цим же показником став другим після київського у конкурсі серед класичних вузів країни. Серед 50-ти студентів, що зібралися у донецькій міській раді, рідко можна було зустріти такого, у якого було б тільки одне досягнення. Наприклад, Червінська Наталя, студентка факультету комп’ютерних інформаційних технологій і автоматики Донецького національного технічного університету не тільки володарка дипломів 1 го ступеня Всеукраїнськогоконкурсу студентських наукових робіт у 2002 році, Всеукраїнської конференції «Прикладні задачі математики» 2002 року, міжнародної студентської науково-технічної конференції 2003 року, дипломів за активну участь у міжвузівських студентських конференціях — вона ще й бере активну участь у громадському житті факультету, займається спортом (класична і сучасна хореографія). Аналогічні успіхи і у Любченка Сергія, студента Інституту штучного інтелекту. Він не лише розробив програми «Курс лабораторних робіт з фізики» (для дистанційного навчання) електронні підручники «English in the tables», «Buisiness English» (обидва було представлено на 1-му міжнародному форумі, присвяченому інформаційним технологіям), але і здобув першість університету з пауерліфтингу та баскетболу. За словами міського голови А. Лукьянченка, Донецьку необхідні кваліфіковані фахівці, ініціативні й не скуті у наукових експериментах та можливостях, повiдомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати