Поліські «Бітлз»
У Білорусі створили нових «Песняров»![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20031007/4178-6-1.jpg)
Це вісім осіб (двоє — старожили, а шість відібрали за кастингом). До експертної ради входили відомі композитори і музиканти країни. Особливу увагу звертали на «песняровскую зовнішність», гарні вокальні дані, музикальність. За словами нинішнього керівника ансамблю В’ячеслава Шарапова, він сподівається, що важкі часи «Песняров» залишилися позаду. Нагадаємо: на початку вересня з команди пішли майже всі артисти, не погодившись з рішенням Мінкульту Білорусі про призначення Валерія Скорожонка директором «Песняров». Музиканти поїхали на гастролі і нині виступають по містах України під назвою ВІА «Песняры». У Росії ж працює інша команда — «Беларускія песняры», які ще за життя Володимира Мулявіна створили гурт, пояснюючи своє рішення «творчими суперечностями». І ось новина з Мінська.
«Перший сольний виступ нових «Песняров» відбудеться на початку наступного року. А через місяць нашу команду мають представити на білоруському телебаченні», — сказав В. Шарапов «Інтерфаксу-Захід».
Історія з «Песнярами» довга і досить заплутана. Хоч серіал знімай.
Ансамбль «Песняры» існував кілька десятиріч. Його створив легендарний музикант Володимир Мулявін, на жаль, нині покійний (лідер групи потрапив в автокатастрофу, а весною цього року його серце зупинилося). Колектив мав величезну популярність не тільки у себе на батьківщині, але і в країнах ближнього і далекого зарубіжжя. Їх називали «білоруськими «Бітлз», «поліськими солов’ями», а пісні «Беловежская пуща», «Касів Ясь канюшину», «Вологда» і багато інших завдяки «Песнярам» виспівували і малий, і старий. Платівки виходили мільйонними тиражами. На концертах ансамбль збирав стадіони. Але що гучніше ставала слава, тим глибше проходила тріщина між музикантами. Річ у тім, що Мулявін, без сумніву, був дуже талановитою особистістю, але при цьому дуже слабкою людиною, що піддається впливам. Після одруження з кіноактрисою Світланою Пєнкіною (найбільша її робота — роль Каті в серіалі «Ходіння по муках») між лідером «Песняров» і членами його команди немов пробігла «чорна кішка». Дружина Мулявіна стала вважати себе господинею ансамблю і втручатися в усі справи. Доходило до абсурду. Пєнкіна диктувала навіть те, що виконувати артистам на концертах. Конфлікт зростав, з’явилися творчі розбіжності...
П’ять років тому половина солістів і музикантів, що працювали з Володимиром Мулявіним від дня заснування, пішли з колективу, створивши ансамбль «Беларускія песняры». Вони багато гастролюють, записують нові диски. Своєю базою обрали Москву, тому що в Мінську чиновники від культури їх вважають «розкольниками». Ніяких доказів музикантів, що В. Мулявін уже давно нічого нового не створює, а його «Песняры» живуть за рахунок старих заслуг, ніхто не хотів слухати. Кожний гурт вважав себе спадкоємцем, тому в концертах і ті, і інші співали хіти, створені, коли вони були однією командою. У спорі — хто має рацію, а хто винний — чимало бруду вилили один на одного в пресі і на ТБ. Мулявіна підтримав президент Білорусі, «батька» Лукашенко, а «Беларускім песнярам» довелося все починати з нуля. Адже студія і авторське право пісень визнали за Мулявіним.
Здавалося, що після смерті музиканта, нарешті, станеться об’єднання «половинок». Але, як бачимо, історія пішла по колу. Тепер вже три колективи: «Беларускіе песняры», ВІА «Песняры» і нові «Песняры».