Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

02 вересня, 00:00

Сумщина потребує два мільярди

За показниками інвестиційного рейтингу регіонів України Сумська область посідає 12 місце. Перелічити крупні суб’єкти господарювання, які налагодили і підтримують зв’язки з солідними іноземними інвесторами та вже скористалися наданими коштами, можна буквально на пальцях. На жаль, в області є райони, в економіку яких сьогодні не вкладено, як-то кажуть, ні цента. Аби змінити ситуацію на краще, при облдержадміністрації не так давно створено раду з питань залучення іноземних інвестицій. Визначено конкретні напрямки її діяльності: від забезпечення потужної інформаційної бази до навчання працівників, які будуть задіяні у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Досить значний обсяг роботи покладається на Торгово-промислову палату та її структури, наділені відповідними повноваженнями. За підрахунками фахівців, для піднесення економіки Сумщини на якісно вищий рівень необхідно забезпечити надходження в регіон інвестицій загальним обсягом не менш ніж на 2 мільярди доларів США. Поки що ж є тільки 15% від цієї суми. Серед країн-партнерів, які на сьогодні щодо капіталовкладень найактивніше співпрацюють з областю, — Латвія, США, Швейцарія та деякі інші. Якщо ж говорити про сферу зацікавлень, то іноземні інвестори зосереджують свою увагу переважно на вузькопрофільних галузях: англійці спеціалізуються на інвестиціях у харчову промисловість, італійці — у ресторанний бізнес і сільське господарство, німці — у переробну промисловість, повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.

У Криму лікують «комп’ютерний синдром»

У Кримському республіканському центрі реабілітації зору відкрито перший в Україні кабінет офтальмоергономіки, де завдяки спеціальним методикам знімаються стреси, пов’язані з тривалою роботою на комп’ютері. Як повідомив журналістам керівник центру доктор медичних наук Борис Дембський, «величезне поширення комп’ютерів у світі викликало цілу низку скарг на здоров’я у їх користувачів. З’явився шийний комп’ютерний радикуліт, захворювання суглобів кисті руки і, звичайно, найбільша кількість скарг пов’язана з очима. З’явився навіть новий термін «комп’ютерний зоровий синдром», частота якого стрімко наростає…» За словами Бориса Дембського, фахівці центру розробили цілу технологію, до якої входить комплекс вправ і заходів, що дозволяють зняти дискомфорт від тривалої роботи на комп’ютері. Це стосується визначення за допомогою унікального апарата зорових робочих зон, а також відновлення нормалізації роботи очей після перенапруження. Крім того, тут застосовуються спеціальні пристрої для зменшення навантаження на руку при роботі з «мишею», тренажери для ніг, коректори осанки, які допомагають користувачам комп’ютерів відновити нормальну роботу організму. Кримський республіканський центр реабілітації зору, як повідомляє Кримське агентство новин, створено в 1991 році і є державною госпрозрахунковою лікувальною установою з комплексного обстеження, профілактики та лікування всіх видів аномалій рефракції, косоокості та інших захворювань очей у дітей. Тут уперше в нейрохірургічній офтальмології розроблена і використовується нова індустріальна система в медицині, основою якої є конвеєр. Пацієнти, що потребують профілактики, корекції або реабілітації зору, направляються на лікування на конвеєр із продуктивністю майже 500 чоловік на день, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.

Рибу глушили… авіабомбою

Підлітки Боровського району Харківської області днями трохи не поплатилися життям, промишляючи на сусідньому Краснооскольському водосховищі глушінням риби. За звичкою найстарший із хлопців 17-літній Сергій кинув у воду толову шашку. Разом зі своїми товаришами сховався неподалік у кущах. За кілька секунд прогримів вибух. Задоволені своєю роботою діти вже було зібралися зайнятися збором оглушеної риби, як раптом пролунав другий вибух — у кілька разів потужніший за перший. Цього разу оглушеними стали самі любителі «гучної» рибалки. Прибулі на місце фахівці констатували детонацію авіабомби часів ВВВ. Старожили кажуть, що під час Великої Вітчизняної війни в цих місцях йшли запеклі бої, наносилися масові авіаудари. І тільки завдяки щасливому випадку місцевим підліткам вдалося залишитися в живих. А ось улов, на який розраховували дітлахи, зібрати так і не вдалося: водних мешканців, що знаходилися в місці вибуху, розірвало на дрібні шматки. Кого звинувачувати в події — німецьких чи радянських воїнів — у Боровському районі досі не знають, повідомляє Микола СУХОМЛИН, Харків.

Чотири роки «торгівлі»

Справжній армійський рекорд установив прапорщик в одній із частин Харкова. За чотири роки він украв майже… сто кілометрів кабелю і близько трьох тисяч захисних костюмів. Відчувши увагу військової прокуратури, підприємливий військовий не вигадав нічого кращого, як підпалити підвідомчий йому склад. Таким чином перед виходом на пенсію прапорщик намагався приховати істотну недостачу. А вона, за словами начальника слідчої частини військової прокуратури Григорія Бражникова, оцінюється експертами в 170 тисяч гривень. Причому сума вкраденого набагато перевищує вартість того, що встигло згоріти. Зараз у військовій прокуратурі встановлюють, як вийшло, що недостачу речей помітили тільки зараз. За словами затриманого, украдений кабель і костюми хімзахисту він збував на ринках Харкова: Центральному і Барабашова. Особливим попитом користувалися гумові захисні костюми. Їх охоче купували місцеві рибалки, повідомляє Микола СУХОМЛИН, Харків.

У в’язницю на екскурсію

Скільки існують люди, стільки й намагаються вони обмежити свободу один одного. А з виникненням держав це заняття взагалі стало пріоритетним. Наприклад, у 1709 році Харків відвідав російський цар Петро I. І відразу розпорядився побудувати в місті перший тюремний заклад — острог. І пішло-поїхало! Нині на території Харківської області розташовано 13 виправно-трудових закладів. Про майже 300-річну історію пенітенціарної системи Харківщини розповідають експонати незвичайного музею, що відкрився у приміщенні управління Державного департаменту з виконання покарань в Харківській області. Тут можна побачити справжні кайдани, в які раніше заковували в’язнів. Представлена форма працівників тюремних установ, що була введена у 1785 році, їхні особисті речі. Крім того, музейна експозиція налічує понад тисячу фотографій та малюнків тюремних закладів, починаючи з XVIII століття. Є багато раритетних документів, серед яких — прохання арештантів про помилування, особисте листування в’язнів, інструкції щодо утримання острожників, правила тюремного розпорядку, що існували за царських часiв, службова документація тощо. Скажімо, у XVIII столітті арештантам дозволялося просити милостиню на вулицях Харкова. Як розповів аспірант Національного університету внутрішніх справ Роман Кравченко, тюремне керівництво навіть заохочувало таку «ініціативу», тому що на утримання кожного в’язня виділялося по 3 копійки на день, у той час як необхідно було щонайменше 20 — 30 копійок. Окрема частина експозиції розповідає про розвиток кримінально-виконавчої системи, починаючи з 1991 року, повідомляє Михайло БІДЕНКО, Харків.

Приватна фірма відправила ЖЕКи на фінансове дно

24-річний директор приватної фірми з Хмельницького разом із своїми спільниками «загнав у тінь» мільйони бюджетних грошей, призначених на фінансування пільг і дотації для житлово-комунальної сфери. «Комерсанти незаконно одержували інформацію від ЖЕКів про державні дотації для погашення заборгованості по пільгах і субсидіях, призначені незахищеним верствам населення. Відтак застосовувалася так звана вексельна форма розрахунків, у результаті якої державні гроші спрямовувалися на рахунок приватної фірми», — повідомив для «Дня» начальник управління податкової міліції Хмельницької ОДПА Віктор Чиж.

За «пільгові» гривні «ділки» скуповували у віртуальних структурах будівельні матеріали за астрономічними цінами й буцімто надавали різні послуги житлово-комунальному господарству краю. Про наслідки цих невсипущих турбот розповів на нещодавній сесії облради народний депутат Володимир Співачук, навівши такі факти: ще у 1996 році один з будинків у Городку було визнано непридатним для житла, та тут і сьогодні мучаться 72 мешканці. Щось подібне відбувається в Теофіполі, Новій Ушиці, інших райцентрах.

«Комерсанти втягнули в цю гру посадових осіб житлово-комунальної сфери та паливно-енергетичної галузі, — продовжив податковий міліціонер Віктор Чиж. — Не сплативши жодної копійки податків, посадили на фінансове дно ЖЕКи». На запрошених понятих справили сильне враження результати обшуку в офісі фірми, за який правив готельний номер у Хмельницькому. Правоохоронці виявили «чекові книжки, бланки доручень і печатки фіктивних фірм, рукописи, що проливають світло на те, як велася подвійна бухгалтерія». Ще — паспорти малозабезпечених громадян України, начебто для реєстрації їх приватними підприємцями. За фактами розкрадання бюджетних коштів і ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах порушено кримінальну справу, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати