Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

16 липня, 00:00

Смерть службовця МНС розслідуватиме військова прокуратура

Воєнною прокуратурою Вінницького гарнізону порушено кримінальну справу за фактом смерті рядового, 18-річного Володимира Крижанівського, який проходив службу у 20-му окремому аварійно-рятувальному загоні МНС, що дислокується під Вінницею. Родичі померлого солдата вдарили на сполох і через суд домоглися повернення справи на службове розслідування. Нагадаємо, що помер Володимир Крижанівський у Військово-медичному Центрі ВПС України 20 лютого цього року. Тотальна пневмонія — таким був посмертний діагноз. Як стверджує мати померлого солдата Тамара Дмитрівна, «проводячи перевірку обставин смерті нашого солдата-сина, працівники військової прокуратури навіть не спробували поспілкуватись із батьками» (Втім, і сам прокурор на судовому засіданні визнав необхідність додаткової перевірки і запропонував скасувати попередню постанову слідчого про відсутність криміналу.) На суді з’ясувалось, що при розслідуванні обставин смерті солдата не було враховано пояснень військовослужбовців, які лікувались у Київському військовому шпиталі. До того ж до уваги не було взято лист Крижанівського, де розповідається, що у проміжок часу з 3 по 8 лютого він перебував на ліквідації наслідків повені в Ямполі. Володимир, зокрема, вказував: «Переохолоджені солдати ночували у машині». Ще одного листа батьки отримали після смерті сина від його товаришів по службі. Строковики писали про «нелюдське ставлення до них та зловживання командування частини». Отож зараз слідству доведеться знаходити відповіді на чималу кількість питань. Зокрема, чому слідчий нібито збирав пояснення лише у командирів. Зараз кримінальна справа (після зазначеного службового розслідування та рішення суду) знаходиться у впровадженні воєнної прокуратури, повiдомляє Анатолій ПОДОЛИННИЙ, Вінниця.

Шахту Засядька звинувачують у забрудненні річки

Державна екологічна інспекція в Донецькій області готує претензію шахті ім. Засядька у зв’язку із забрудненням річки Кальміус. Так, начальник відділу з контролю водних ресурсів Андрій Завертаний заявив, що якщо і цю претензію буде відхилено, всі справи про забруднення ріки буде направлено до суду. Забруднення Кальміуса сталося рік тому, коли на центрально-збагачувальній фабриці, що належить шахті ім. Засядька, відбувся викид. Вугільною масою було забруднено балку Безіменну, звідки стоки потекли в Кальміус. Справу про забруднення було направлено до арбітражного суду, однак позов було відхилено. Зараз, за словами А. Завертаного, шахта почала проводити очищення балки, і вже в липні — серпні збагачена вугіллям вода перестане надходити до Кальміуського водосховища. А береги річки від вугілля очищують жителі сусідніх селищ, повiдомляє Сергій КУЗІН, Донецьк.

11-річна чернівчанка перемогла у конкурсі Євробачення

Нещодавно у Польщі пройшов конкурс дитячого Євробачення, друге місце у якому виборола 11-річна чернівчанка Людмила Варгоцька. Участь у конкурсі взяли представники 12 країн у віці до 16 років, і незважаючи на те, що наша землячка була серед наймолодших учасників, вона гідно представила нашу державу. Тепер Люда, яка співає з трьох років і не раз ставала переможницею дитячих конкурсів, планує пiдкорити велику сцену і стати всесвітньо відомою співачкою, повiдомляє Наталія ЖИТАРЮК, Чернівці.

Скільки коштує житло у Рівному?

Останнє підвищення цін на квартири у Рівному відбулося у квітні— травні нинішнього року, вартість зросла одразу на 10—15 відсотків. За словами директора одного з агентств нерухомості Сергія Подоліна, найбільше зросли ціни на однокімнатні квартири (на 15—20 відсотків), адже вони й розкуповуються найкраще. Це пов’язано з тим, що молоді сім’ї бажають жити окремо, а найдоступнішими за ціною залишаються однокімнатні та «малосімейки». Середня вартість такого житла — 7— 8 тисяч у.о. Причому, за спостереженнями працівників агентства, більшість квартир (близько 80 відсотків) купують рівняни, решту — іногородні та сільські мешканці, повiдомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.

На Буковині спіймали «чорних археологів»

Охорона археологічних пам’яток — справа державна, але за нинішніх умов належно не організована. Нерідко вони руйнуються господарськими, будівельними та землевпорядними роботами, які проводяться без відповідних погоджень з науковцями, а ще значною мірою потерпають від діяльності так званих «чорних археологів». Здійснюючи самовільні грабіжницькі розкопки, вони руйнують пам’ятки, порушують їх цілісність, чим позбавляють науковців можливості досліджень, а віднайдені цінні речі продають приватним колекціонерам, нерідко за кордон. Буковина багата на цікаві історичні та археологічні пам’ятки, тож про цю проблему тут знають не з розповідей. Нещодавно учасникам експедиції Буковинського центру археологічних досліджень при ЧНУ, які працювали на городищі XIV століття у с. Зелена Липа Хотинського району Чернівецької області, довелось зустрiтись iз такими «браконьєрами від археології». Як розповів директор Центру, керівник експедиції Сергій Пивоваров, їх помітили студенти, які розчищали завали кам’яного фундаменту середньовічної будівлі. На протилежному від місця цьогорічних розкопок пагорбі троє чоловіків металошукачами обстежували поверхню поселення XI століття. Неподалік був виявлений їхнiй автомобіль. Учасникам експедиції вдалося сфотографувати його номер, а також усупереч опору порушників — зробити їхні чіткі фото. Пікантності ситуації додало те, що один з них, очевидно сподіваючись «відв’язатись», показав посвідчення правоохоронця з Тернопільської області. Всі матеріали та фото передано компетентним органам — тепер справа за ними. Чернівецькі ж археологи зробили все від них залежне, щоб врятувати історичну спадщину краю, повiдомляє Наталія ЖИТАРЮК, Чернівці.

На кордоні з Росією затримано партію психотропної речовини

Велику партію психотропної речовини «Сибазон» було затримано на російсько-українському кордоні в результаті спільних дій СБУ та співробітників Амвросіївської митниці. За словами співробітника прес-групи Амвросієвської митниці Сергія Вартіка, на митному посту Іловайськ при проведенні огляду поїзда, що слідував за маршрутом Ростов — Донецьк, на себе звернула увагу громадянка з двома запакованими поліетиленовими двокілограмовими упаковками прального порошку «Дені». Під час ближчого розгляду з’ясувалося, що в порошку було заховано 360 ампул з маркіровкою психотропної речовини «Сибазон» 0,5 вiдсотковий місткістю 2 мл заводського виготовлення. Спіймана намісці злочину жінка видала версію про те, що ліки ніби призначалися для лікування її хворої матері. А ампули вона свідомо заховала в пральний порошок, знаючи, що провозити подібні речовини через кордон не можна. Зараз правоохоронцями проводиться розслідування даного інциденту, повiдомляє Сергій КУЗІН, Донецьк.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати