Перейти до основного вмісту

«Повернутися живими-здоровими»

Відбулася чергова ротація українських миротворців
11 липня, 00:00

Ліван — це, звичайно, не Сьєрра-Леоне, де «гарячість» точки доповнюється малоприємними природними умовами: навіть зроблений перед поїздкою туди «комплекс» щеплень не цілком захищає білу людину від маси смертельно небезпечних чинників, звичних для тубільців. І не Ірак, де найближчих рокiв зо два ще точно пострілюватимуть. У нинішній Ліван вже не бояться їздити туристи. Проте навіть традиційні нашивки з вказівкою групи крові на формі миротворців, що відправилися вчора в цей регіон на зміну колегам, свідчать: окрім курортів, ліванська земля все ще багата й на менш приємні речі — мінні поля часів лівано-ізраїльського протистояння. Недаремно й головний наказ міністра оборони Євгена Марчука, переданий миротворцям головнокомандувачем Сухопутними військами Петром Шуляком, звучав так: «Повернутися живими-здоровими».

За три роки перебування українців у складі місії ООН у Лівані участь у миротворчому процесі взяло 2076 військовослужбовців України. Основне завдання для військових із числа особового складу 3-го окремого інженерного батальйону Збройних сил залишиться незмінним — розмінування мінних полів і автошляхів. Як повідомила прес-служба Міністерства оборони, українські сапери за час своєї діяльності в Лівані виявили та знешкодили понад 3 тисячі вибухонебезпечних предметів. На щастя, в цій країні вдавалося обійтися без втрат. 22 вiйськових загинули та дві особи пропали безвісти в інших точках дислокації українських миротворців. Цікаво, що за попередні 22 роки перебування в Лівані контингенту ООН його силами було знешкоджено лише 56 предметів.

Нині український контингент відправляється до Лівану не на шість місяців, як було раніше, а на цілий рік. Скоротилася й чисельність сил: замість приблизно шестиста миротворців тепер у Лівані перебуватимуть 197 наших військовослужбовців. Зате не зменшується, за твердженням П. Шуляка, кількість тих, хто бажає відправитися підтримувати порядок у «гарячих точках»: окрім завжди «популярних» Лівану і Косово, ажіотаж спостерігався й під час конкурсу для добору військових до Сьєрра-Леоне, а також для майбутнього виконання завдань у Іраку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати