На Дніпропетровщині «застосовують силу» на хлібному ринку
На Дніпропетровщині розпорядженням глави облдержадміністрації до 1 вересня нинішнього року введене державне регулювання цін на хлібному ринку. Жорстких заходів місцева влада вирішили вжити після того, як населення області, налякане майбутнім неврожаєм, кинулося скуповувати борошно, макаронні вироби і крупи, а ціни на хліб у роздрібній торгівлі підскочили на 30 відсотків.
Тепер, згідно з розпорядженням губернатора М. Швеця, ціни на пшеничне борошно I та II ґатунків, а також на три види хліба з них підприємствам усіх форм власності наказано повернути до рівня 1 червня, коли у торгівлі ще не спостерігався ажіотажний попит і ціни залишалися стабільними. На борошно вищого ґатунку, хлібобулочну продукцію з нього, макаронні вироби і крупи місцева влада ціни вирішила не фіксувати, побоюючись тим самим стимулювати вивезення товарів за межі області. Замість цього встановлено граничні рівні рентабельності при виробництві таких хлібопродуктів і торгові надбавки на рівні 10—15 відсотків. Надбавка у розмірі 5% встановлена й при оптовій торгівлі зерном пшениці та жита. На виконання губернаторського розпорядження на місцях рекомендовано створити так звані робочі групи, до складу яких повинні увійти не тільки фахівці держінспекції з контролю над цінами чи регіонального відділення Антимонопольного комітету України, а й податківці, міліція і навіть співробітники СБУ. Вони мають провести ретельну перевірку всіх «суб’єктів господарювання», які торгують зерном, займаються його переробкою, печуть хліб чи реалізовують його у роздрібній торгівлі.
Сам губернатор М. Швець, який узяв хлібний ринок у «ручне управління», виступаючи перед «силовиками» області, вкотре заявив що «підстав для ажіотажу немає». За його запевненнями, на Дніпропетровщині задекларували 86 тис. тонн продовольчого зерна, чого для прожитку населення повинно вистачити аж до кінця календарного року. Ще 450—600 тис. тонн, сказав він, пообіцяли завезти комерційні структури, попри те, що потреба жителів області становить 220—250 тис. тонн на рік.