ТЕЛЕЕКСПРЕС
«ОРТ-Міжнародне» — без посередників
У ніч з 31 грудня 2002 року на 1 січня 2003 року в мережах оператора кабельного телебачення компанії «Воля» відбулася тимчасова перерва у ретрансляції сигналу каналу «ОРТ-Міжнародне». Компанія «Воля» пояснює цю накладку тим, що раніше вона мала договір на право ретрансляції каналу «ОРТ-Міжнародне» з офіційним представником каналу — компанією «ТОРСАТ». Однак, як говориться в офіційному листі компанії «ТОРСАТ» до компанії «Воля», отриманому 04.01.03, з 1 січня 2003 року ТОВ «ТОРСАТ» уже не має права ретрансляції на території України телевізійних програм телеканалу «ОРТ- Міжнародне». З 1-го січня компанія «Воля» скористалася отриманим дозволом на право ретрансляції «ОРТ-Міжнародне» безпосередньо від самого телеканалу. Таким чином, в новорічну ніч відбувався технічний перехід із супутника, орендованого компанією «ТОРСАТ», на супутник, з якого зараз відбувається ретрансляція каналу «ОРТ-Міжнародне» в кабельних мережах компанії «Воля». На сьогоднішній день компанія «Воля» є одним з небагатьох операторів кабельного телебачення, який здійснює абсолютно легальну діяльність щодо ретрансляції телевізійних каналів.
Володимир ДЕНИСЕНКО, «День»
Як стають спортивними коментаторами
29 грудня в прямому ефірі телеканалу СТБ відбувся фінал конкурсу телекоментаторів. Переможця інтерактивним голосуванням визначили телеглядачі.
До фіналу ввійшло дев’ятеро справжніх шанувальників і знавців футболу. Умови конкурсу були максимально наближеними до реальних умов: у прямому ефірі конкурсанти коментували матч «Лаціо — Мілан». Після двох таймів гри визначилися три переможці: Михайлюк Олександр, Плахотнюк Владислав, Панасюк Сергій. Усього в інтерактивному голосуванні взяли участь 770 телеглядачів.
Про конкурс розповідає спортивний продюсер телеканалу СТБ Анна Берті (до речі, єдина жінка-коментатор у Європі):
«Ми хотіли залучити молодих амбіційних людей на підміну Стасові Хацкевичу, який ще й на радіо працює. З’явилася ідея провести конкурс коментаторів і зробити з цього програму. Кинули заклик до народу… Всього переглянули майже 150 осіб (тих, які пройшли добір телефоном). З них — навіть п’ять дівчат. Звичайно, майже 90% кандидатів — дилетанти, у яких багато бажання й мало знань. Але перемогли найкращі, телеглядачі могли самі в цьому пересвідчитися».
Тепер трьох переможців (студентів київських ВНЗ) протягом місяця навчатимуть професії коментатора, і потім вони розпочнуть працювати на телеканалі.
Макс ФОКІН
Випуск газети №:
№3, (2003)Рубрика
Медіа