Перейти до основного вмісту

1967

03 січня, 00:00

Рік 50-річчя Жовтневої революції (перевороту — як кому більше подобається). Такої кількості постанов, нагороджень Радянський Союз ще не знав. Першими в УРСР «відзначилися» Львівський і Харківський політехнічні інститути, нагороджені орденами Леніна (7 січня). Не минуло і двох тижнів, як 20 січня Харківський тракторний завод у зв’язку з випуском мільйонного трактора також прикрасив своє знамено вищеназваним орденом. Список нагороджених заводів, міст, колгоспів, інститутів можна «оприлюднювати» до нескінченності.

У Києві 27 травня біля будівлі ЦК КПУ відбулася демонстрація протесту проти арештів учасників Шевченківського вечора. У червні вийшов друком перший том «Історії сіл Української РСР» під редакцією академіка-краєзнавця Петра Тронька. 21 липня в Москві відбулася зустріч делегації кримських татар з новим головою КДБ Ю. Андроповим, Генеральним прокурором Р. Руденком, міністром внутрішніх справ М. Щолоковим і секретарем Президії ВР СРСР М. Георгадзе, на якій було порушено питання про незаконні дії проти активістів репресованого радянською владою народу. Вже 5 вересня вийшов Указ Президії ВР СРСР, в якому з кримських татар зняли обвинувачення 1944 року в сприяннi нацистам.

27 жовтня на металургійному заводі ім. Леніна у Кривому Розі було введено в дію найбільшу у світі доменну піч № 8.

15 листопада у Львові судова колегія обласного суду розглянула справу щодо обвинувачення В’ячеслава Чорновола у скоєнні злочину за ст. 187-1 КК УРСР. Йому інкримінували поширення неправдивих фактів, що «порочать радянський суспільний лад» (наклеп). За рішенням суду В.М. Чорновола було засуджено до позбавлення волі у ВТК терміном на 3 роки.

22 грудня указом Президії ВР СРСР Українську РСР нагороджено орденом Жовтневої революції. На Дніпровському металургійному заводі (Дніпродзержинськ) у грудні видав першу продукцію найбільший в Європі стан «350».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати