Гор вирішує пропустити вибори
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20021217/4232-3-1.jpg)
Після виборів 2000 року Альберт Гор викладав на факультеті журналістики Колумбійського університету, писав книжки разом із дружиною й виступав з лекціями в різних штатах. Рік тому в екс-президента з’явилася ще одна робота — його найняв лос-анджелеський фінансовий холдинг «Metropolitan West Financial». Під час нещодавньої передвиборної кампанії Гор виступав на мітингах кандидатів Демократичної партії, роздавав інтерв’ю, в яких, зокрема, виступав проти війни з Іраком. Днями він узяв участь у сатиричному телешоу «Saturday Night Live», де проявив певні акторські здібності й вперше натякнув, що не збирається балотуватися у 2004 році.
Відмова Гора від участі в наступних президентських виборах стала несподіваним поворотом для республіканців, зазначає Бі- Бі-Сі. Наразі рейтинг Гора приблизно на 20% нижчий, ніж президента Буша, тому республіканці вважали колишнього віце-президента вразливим супротивником. А тепер доведеться пристосовуватися до нового опонента. Хто з демократів ним стане, невідомо. Союзники Гора з розчаруванням зустріли його заяву. Колишній віце-президент був найвідомішим у їхній команді. «Ал Гор був найкращим віце-президентом в історії Америки, — сказав Білл Клінтон. — Він був б гарним президентом, якби два роки тому історія пішла іншим шляхом». Дружина Клінтона Гілларі може тягатися з Гором за тим, як вона відома пересічним американцям, однак вона поки що теж дає зрозуміти, що навряд чи балотуватиметься 2004 року. Швидше за все, Гілларі візьме участь у виборах 2008. У потенційному запасі демократів залишаються ще вермонтський губернатор Говард Дін, сенатори від Массачусетса і Північної Кароліни Джон Керрі та Джон Едвардс, лідер фракції в Сенаті Том Дешл, колишній голова фракції в палаті представників Річард Гепхардт і сенатор від Коннектикуту Джозеф Ліберман, який балотувався в парі з Гором 2000 року як кандидат у віце-президенти. Ліберман досі заперечував можливість висунення своєї кандидатури, однак рішення Гора розв’язує йому руки.
Щоправда, пропустити одні вибори для американських політиків зовсім не смертельно. Наприклад, Річард Ніксон програв Джону Кеннеді у 1960 році, пропустив вибори у 1964, а у 1968 став президентом. Сьогодні Гор, схоже, не дуже прагне повернутися в Білий дім. Однак політики так само мінливі, як і політика.