Перейти до основного вмісту

Спортивний «плюралізм»

09 квітня, 00:00

Вивчення проблеми у більш практичній та наочній площині кореспонденти «Дня» спробували здійснити в суботу. Однак знайти людей, зайнятих активним відпочинком, можливо, внаслідок несприятливих метеоумов, справді виявилося нелегко. Як зазначив Борис Бакулін (на фото), програміст за професією, який катався на роликах центральною вулицею столиці, про День здоров’я він нічого не знає, а просто вже майже два роки, практично кожні вихідні, катається на роликах. «Зараз це вже хобі і задоволення, а спочатку для мене це заняття було засобом боротьби з остеохондрозом, — говорить він. — Адже я програміст, доводиться багато сидіти, а катаючись на роликах, я отримую задоволення від володіння своїм тілом». Щоправда, Бориса і до захоплення роликами важко було звинуватити у пасивності. За його словами, він займався більш «важкими» видами спорту — штанга, бокс, однак ролики — це зовсім інше відчуття. Троє наступних любителів спорту, що зустрілися нам, — Сергій Близнюк, Стас Живолович та Євген Скраїпець, як виявилося, хоч і часто катаються на велосипедах, однак не замислюються про здоров’я: «Для нас це не спорт, а, швидше, хобі, катаємося, тому що весело, а про вплив на здоров’я якось не задумувалися».

На жаль, цими чотирьома людьми і закінчилося наше дослідження, оскільки, незважаючи на всі спроби, знайти когось із зайнятих активним дозвіллям нам не вдалося. Як показало експрес-опитування в одному з кафе міста, більшість наших співгромадян не вважає українців найтовстішими в Європі. Зокрема, Сергій Мазуров (що попивав пиво), заявив кореспондентам «Дня», що, на його погляд, біг, ролики і велосипед — найближчий шлях до інфаркту, й «українці ведуть досить активний спосіб життя і без цього». У той же час відвідувачка того ж кафе Ольга Шаличева заявила, що українці, на її думку, хоч і не найтовстіші, але ведуть малоактивний спосіб життя і мають багато шкідливих звичок. А крім того, вважають за краще жити сьогоднішнім днем, не думаючи про день завтрашній і, відповідно, про своє здоров’я. Тим часом люди, зайняті фізичною працею, як, наприклад, будівельник Захар Чеський, сумніваються, що фізкультура може поліпшити їхнє здоров’я. Він стверджує, що веде «і без того активний спосіб життя — за день на будівництві так набігаєшся, що жодних вправ не треба».

Як видно з великої кількості поглядів на те, яким повинен бути здоровий спосіб життя, говорити у нас про будь-які тенденції, що виробилися щодо цього питання, поки ще не доводиться. Однак, безсумнівно, що пропагувати моду на здоров’я треба не за допомогою голих сентенцій про корисність останньої, а шляхом створення для громадян, які бажають відпочивати активно, відповідних умов. Адже поки «спортивно-свідомим» громадянам доступна дуже обмежена кількість видів активного відпочинку — переважно ранковий біг навколо власного будинку і, якщо пощастить з близьким розташуванням водоймища, водні процедури. Масова ж доступність тренажерних залів, тенісних кортів і басейнів не є на сьогоднішній день прикметою нашого часу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати