Перейти до основного вмісту

EQUITES: Не знаючи броду, не пий сиру воду

28 вересня, 00:00

Крім жовтої лихоманки, гепатитів А і В, менінгіту і черевного тифу, щеплення від яких зробити просто обов’язково або, принаймні, дуже бажано (без щеплення, наприклад, від жовтої лихоманки в Африку можна просто не їхати — не пустять), існує ще і така страшна хвороба, як малярія. Настільки страшна, що якби не бідність більшої частини африканських країн і — як наслідок цього — слабке уявлення про те, що таке контрацептиви, демографічна ситуація на Чорному континенті могла б бути просто жахливою. Звичайно, якщо ви надумали вирушити в пустельну і спекотну місцевість, малярійних комарів можна не боятися — їм такі кліматичні умови не дуже подобаються. В іншому випадку, знати про засоби боротьби з малярійним плазмодієм не зайве. Засобів цих два. Перший — профілактика і ще раз профілактика за допомогою новітніх антималярійних препаратів. Цей варіант, проте, підходить лише в тому випадку, якщо ви вирушаєте в короткочасну подорож — оскільки список побічних ефектів, які виникають у разі тривалого прийому антималярійних препаратів (починаючи від дзвону у вухах, порушень зорового апарату, посивіння і випадiння волосся і закінчуючи враженням серцевого м’яза), здатний примусити багатьох задуматися над тим, чи варто їхати. Інший засіб боротьби з малярією полягає в наступному: ліків не приймати і твердо вірити в те, що комар обере для себе який-небудь інший об’єкт. Якщо ж ви все-таки відчули якісь погані симптоми, потрібно випити «ударну» дозу лікарського препарату (звичайно, дотримуючись інструкції). До речі, пігулками краще запастися вдома — в африканських аптеках купити необхідні ліки іноді досить проблематично.

Ще одна прикрість, яка підстерігає мандрівника в Африці, — кишкові інфекції. Якщо ви не їли в неймовірних кількостях екзотичні фрукти і при цьому у вас з’явилися всі симптоми кишкового розладу (бiль у животі, пронос, блювання), доведеться пити відповідні антибіотики. А якщо навіть і їли фрукти, все одно лікуйтеся — розбиратися, що до чого, будете потім.

Можна ще «підхопити» амебіаз або черв’яків-паразитів, які, проникаючи в тіло через природні отвори, створюють своєму новому господареві масу прикрощів. Тому купатися або просто мити руки в африканських водоймищах (особливо екологічно чистих, де для будь-яких паразитів — ідеальні умови), а тим більше пити воду з них настійливо не рекомендується.

Остерігатися, звичайно, потрібно не тільки комах і паразитів. Є ще змії. І мавпи, які розповсюджують безлічі хвороб. Проте в Африці — на відміну від Індії — вони, як правило, не особливо доброзичливі, і якщо не бути надто наполегливим в бажанні «погладити мавпочку», все буде нормально. Куди небезпечніші з цієї точки зору африканські тубільці, особливо діти — хапати їх у дружні обійми зовсім не обов’язково. Ну, і, звичайно, варто не забувати про найпростіші речі: не їсти нічого сирого, мити фрукти (і руки) кип’яченою водою і т.д.

Проте, якщо ви збираєтеся виконувати абсолютно всі вищенаведені рекомендації, в Африку вам краще не їхати — оскільки дотримання багатьох з них «у польових умовах» просто нереальне. Залишайтеся вдома, спостерігайте за нашими мандрівниками по телевізору і з’ясовуйте, «Чому Африка?».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати