Перейти до основного вмісту

Вакансій більше немає

Олександр Шлапак попрацює провісником реформ
07 липня, 00:00

У середині дня в п’ятницю указ про призначення Олександра Шлапака міністром економіки України, як сказали «Дню» в Адміністрації Президента, ще не було підписано. Однак повідомлення про майбутнє призначення, що прозвучало в четвер з уст самого Президента Леоніда Кучми, не дає мотиву для сумнівів: нинішній заступник міністра (на цій посаді він із лютого 2000 року, а нині, як сказали в його приймальній, перебуває у відпустці) найближчим часом стане членом уряду.

Характеризуючи кандидата на останню вакантну посаду в уряді Анатолія Кінаха, Президент назвав призначенця «молодим і перспективним». «Після співбесіди з ним, думаю, в мене не з’явиться бажання відмовити в підписанні указу», — цитує главу держави Інтерфакс-Україна.

Схоже, вибір А.Кінаха, який схвалено Президентом, не випадковий. Будучи заступником міністра, О.Шлапак, як кажуть, не уникав контактів з УСПП і, незважаючи на молодість, був прийнятий Анатолієм Кириловичем до складу осіб, зарахованих ним у почесний легіон професіоналів. Тим паче, що біографія колишнього комсомольського функціонера була пов’язана із Львівським відділенням Приватбанку та особисто з фундатором банку Сергієм Тігіпком, який потім, уже будучи міністром економіки, «підсадив» О.Шлапака в крісло заступника міністра. У зв’язку із цим можна припустити певну близькість урядового неофіта до «Трудової України», хоч, за деякими відомостями, на нього сподіваються і політичні групи, що орієнтуються в економічній політиці на Віктора Пинзеника. Сам же О.Шлапак досі не декларував своєї партійної приналежності.

На думку народного депутата Олександра Рябченка, в уряді А.Кінаха у нового міністра буде роль «глашатая реформ», оскільки дві перші урядові особи зорієнтовані переважно на відновлення індустріальних потужностей України, а віце-прем’єр з економіки Василь Роговий відомий як прихильник «помірного реформування». О.Рябченко зауважив також безумовну ринкову спрямованість переконань О.Шлапака, який, на відміну від багатьох чиновників, які стають ринковиками за посадою, не робить відмінності між словом і ділом. Разом із тим, на думку народного депутата, функції Мінекономіки є сьогодні багато в чому «розрахунковими» і не дозволять реформаторові розвернутися на повну силу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати