Час запитати: кому вигідно?
Заслуховування інформації Генпрокурора в парламенті стало, по суті, ще одним кроком у бік двовладдя в країні, що може бути оцінено як черговий наслідок спланованої кимось акції. Ким саме, і задля чого — це питання залишається відкритим. Стає очевидним, що попереднього завдання — використання непрофесіоналізму силових структур під час розслідування справи журналіста Георгія Гонгадзе — для досягнення імпічменту Кучми — досягти навряд чи вдасться. Прагматичнішим завданням іще невідомих сьогодні організаторів акції може стати спроба зменшити значення самого інституту президентства, домігшися політично слабкого Президента. Цікавою є чергова новина від Мельниченка: під час прямого ефіру на радіо «Свобода» у вівторок Микола Мельниченко заявив, що останні події навколо Ю.Тимошенко «сфабриковані для того щоб підставити» прем’єр-міністра Віктора Ющенка, повідомляє Інтерфакс-Україна. Постає питання: чи пов’язана ця ремарка М.Мельниченка з касетним скандалом (не кажучи вже про справу Г.Гонгадзе). Паралельно на якийсь час стає паралізованим парламент, у якому фракція «Батьківщини» і її сателіти утримують «золоту акцію» і створюють поле для контргри проти Генпрокуратури в «справі ЄЕСУ».
Можна було б багато говорити про дії Генпрокурора (питань до них навряд чи буде мало, хто б не обіймав цей пост) і стосовно справи Гонгадзе, і стосовно справи Мельниченка, і стосовно Тимошенко. Але вже сьогодні очевидно, що парламент буде розколотим при голосуванні питання про недовіру Генпрокурору — наприклад, лідер «Солідарності» Петро Порошенко заявив, що його фракція буде однозначно проти цього.
На жаль, вже можна прогнозувати, що похорон Георгія Гонгадзе (про який заявила УНА-УНСО) може перетворитися на політичну акцію з екстремальними наслідками — і тоді, можливо, вперше за останній час знову зайде мова про перенесення протистояння у суспільство, яке досі спостерігало за подіями майже з байдужістю.
Випуск газети №:
№5, (2001)Рубрика
Панорама «Дня»