Коротко / ПЛАНЕТА
Наслідки трагедії в австрійському містечку Капрун вивчаються
Рятувальні служби в Австрії розраховують сьогодні вилучити решту тіл з уламків вагону фунікулера, який був знищений під час пожежі в суботу. Тіла перевозять у місто Зальцбурґ iз метою встановити за допомогою ретельних тестів особи загиблих . Слідчі, котрі вивчають катастрофу, під час якої загинули 156 осіб, кажуть, що пожежа могла розпочатися іще до моменту, коли вагон увійшов до тунелю. На їхню думку, на колії було розлито якусь рідину, можливо, мастило — подальші аналізи мають показати, що то було.
Новий крок у боротьбі з чумою ХХ столiття
Американські вчені повідомили, що знайшли крихітну генетичну мутацію, яка уможливлює вірогідність інфікування вірусом імунодефіциту людини ВІЛ, але — водночас — знижує вірогідність, що зараження може обернутися захворюванням на СНІД. Учені вважають, що на основі генної мутації можна виробити ліки, які уповільнюють розвиток хвороби. Мутація переважно помічена серед вихідців із Західної Африки, і значно менше серед вихідців із Європи. Дослідники сподіваються за допомогою відкриття пояснити різницю у поширенні СНІДу по цілому світі. Наукові експерти вважають, що все більш очевидним стає зв’язок між генетикою та схильністю до захворювання на СНІД.
Третій світ протестує проти екологічної політики розвинутих країн
На міжнародній конференції щодо кліматичних змін, яка відбувається у Нідерландах, представники країн третього світу вислювлюють незадоволення небажанням розвинутих країн обговорювати плани скоречення їхніх промислових викидів. За словами речника країн третього світу Мохаммеда Баркіндо, розвинуті країни чинять перешкоди застосуванню заходів боротьби з глобальним потеплінням. Раніше представники Євросоюзу висловились за те, щоб кожна країна скорочувала власні викиди у себе вдома, а не робила це за рахунок інших, купуючи чиїсь квоти. Сполучені Штати з такою пропозицію, однак, не погоджуються.
Випуск газети №:
№210, (2000)Рубрика
День Планети