Про нас
...За інформацією «Сегодня», російського віце-прем’єра Іллю Клєбанова, який прибуває у четвер до Тбілісі, чекає сюрприз.
У відповідь на вимоги Москви почати виплату боргів (кредити 90-х років становлять приблизно 180 млн. доларів) грузинське керівництво пішло в наступ і заявило про претензії на «свою частку» активів СРСР. За словами Шеварднадзе, мова йтиметься саме «про взаємні борги». Шеварднадзе готовий закликати в союзники Україну, в якої також є види на радянську спадщину... Адже «потенційний союзник» — Україна — спершу також поступилася Москві правом на активи та борги, а з січня 1993 року угоду денонсувала. І пішов торг: Україна хотіла на додачу до «нульового варіанту» ще близько 40 об’єктів зарубіжної власності для розміщення своїх посольств. Згодом ця тяжба потворним чином трансформувалася в торг навколо Чорноморського флоту. Не кажучи вже про те, що Росія до останнього часу закривала очі на те, що українські умільці свердлили газову трубу.div>
«Сегодня», 18 жовтня
Україна майже втратила статус «великої газової держави»,який надбала завдяки систематичній крадіжці транзитного російського газу. Загрози Рема Вяхірєва стали вчора для Києва жорстокою реальністю. У Києві звістку про створення консорціуму зустріли з погано прихованим роздратуванням,наголошуючи на недавній зустрічі в Сочі Путіна і Кучми, де ніби то велику частину проблем вдалося зняти. Проте заступник голови «Газпрому» Петро Родіонов заявив, що недавні домовленості між Росією та Україною щодо газу не означають, що концерн відмовиться від проекту будівництва обвідного газопроводу. Він мотивував це тим, що Росія буде нарощувати постачання газу на експорт, який у перспективі збільшиться приблизно з 130 млрд. кубометрів на рік до 200 млрд. кубометрів. Будівництво альтернативної труби в будь-якому випадку виправдане з технічної точки зору, оскільки декілька перемичок між існуючим і запланованим мар шрутами знаходяться виключно на території колишнього СРСР, а саме на Україні.
«Сегодня», 19 жовтня
Оголошення (про створення консорціуму) викличе нове занепокоєння з боку України, яка побоюється, що трубопровід, обминаючий її територію, зруйнує її незалежність від Росії. Нині більшість російських газопроводів проходять через Україну, надаючи їй вагомий важіль у відносинах із більш потужним північним сусідом. Однак Росія вже давно невдоволена тим, що Україна продовжує красти газ, який призначено для Європи. «Це чіткий сигнал, що Росія планує збільшити поставки газу до Європи і обійти по можливості територію України», — сказав Стівен О’Салліван, голова дослідницького відділу московської брокерської групи «Юнайтед файненшл груп». «Газпром втратив терпіння з Україною».
«Файненшл таймс», 19 жовтня
«Інтереси економічної політики Євросоюзу взяли гору над локальними для ЄС політичними інтересами країн, що вступають до євроспільноти. Гіркий урок полягає не лише в тому, що Польща не захистила інтересів свого становища, але й у тому, що вона сама намагається цю ситуацію додатково використати. Так можна домогтися закулісними стараннями, щоб новий, обминаючий Україну трубопровід, пройшов територією Польщі найдовшим шляхом, що принесло б нам більшої оплати за транзит. Може, й у тому і, власне, полягає політика реальна, якої ми повинні вчитися. Однак, найприкріше не те, що ЄС домовилася з Росією без нашого відома, а те, що жоден із політиків, будучи досі захисниками інтересів України (а також і Польщі), не чинив публічного опору цій ситуації. Звісно, погано, що Захід віддає перевагу Росії, а не Україні, це відомо давно. А про те, як ми всупереч усьому хочемо узгоджувати наші економічні інтереси з політичними — відомо мало.
«Жеч Посполіта», 19 жовтня