Перейти до основного вмісту

Підприємців підштовхують до «неформальних» способів вирішення проблем

30 червня, 00:00

Міжнародна фінансова корпорація (МФК) оприлюднила вчора результати чергового соціологічного дослідження про стан малого бізнесу в Україні, яке охоплює період з грудня 1999 року по лютий 2000 року. Було опитано 900 керівників малих підприємств у 12 містах, які репрезентують шість регіонів України. Аналогічні дослідження виконуються МФК регулярно, починаючи з 1992 року. Якщо порівнювати останнє опитування з попереднім, то за рік, що минув, основні проблеми у малого бізнесу залишилися ті ж самі, хоча, як відзначають експерти, є прогрес у створенні сприятливого середовища.

Малий бізнес в Україні продовжує боротися за виживання, і доказ цьому — значні розміри тіньової економіки та невелика кількість зареєстрованих малих підприємств. На сьогодні на 1000 чоловік населення в Україні припадає всього три діючi малi підприємства. Переважна більшість респондентів (85%) приховують доходи від державних органів, і це, як вважає менеджер Проекту сприяння підприємництву МФК Макс Якуб, є наслідком надмірного податкового тиску. Серед податків, через які насамперед відбувається відтік капіталу у «тінь», лідирують податок на прибуток, нарахування на фонд заробітної плати та ПДВ.

За словами голови Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва Олександри Кужель, «найжахливішим» у результатах опитування є те, що 72% підприємців задовольняли свої скарги до перевіряючих органів «неформальним» шляхом. Це свідчить про високий рівень корупції на місцях. Саме в регіонах, на рівні місцевої влади, вважає О. Кужель, і відбувається гальмування тих позитивних ініціатив, які надходять iз центру. Петро ІЖИК, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати