Перейти до основного вмісту

Житомиряни вимагають стратити серійного вбивцю Анатолія Онопрієнка

25 лютого, 00:00

Нагадаємо, днями Верховна Рада України скасувала положення про смертну страту у Карному, Карно-процесуальному і Виправному кодексах. Заодно парламентом ратифіковано протокол №6 до Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1983 року, який стосується скасування смертної страти.

Протокол №6 до Конвенції про захист основних прав і свобод людини, стосовних скасування смертної страти, ратифіковано із збереженням смертної кари згідно зi статтею 2 вказаного протоколу. Відповідно до неї кожна держава має право передбачити у своєму законодавстві смертну кару за скоєне під час війни або при невідворотній її загрозі. Зміни до Карного, Карно- процесуального і Виправно- трудового кодексів України доповнюють законодавство новим видом покарань — довічним позбавленням волі за особливо тяжкі злочини. Осуджені до такого виду покарання відбуватимуть його у виправно-трудових колоніях з суворим режимом ув’язнення, а особи, яким довічне позбавлення волі замінять позбавленням волі на певний термін внаслідок помилування чи амністії, — у колоніях особливого режиму (чоловіки) і суворого режиму (жінки). Перегляд вироків засуджених до довічного ув’язнення, які на час набрання цим законом чинності не були виконані, здійснюють ті суди, які визначили такі вироки.

В середу президент Парламентської Асамблеї Ради Європи лорд Расселл Джонстон і генеральний секретар цієї організації Вальтер Швіммер привітали цю ухвалу Верховної Ради України: «Цей важливий крок наближує нас до повного скасування смертної кари в усій Європі. Він також свідчить про рішучість України виконувати зобов’язання, взяті нею при вступі до Ради Європи, та продовжує її шлях до інтеграції у сім’ю європейських націй, вільних від смертної кари». На сьогодні уже 38 країн із 41 держави-члена Ради Європи скасували страту і сорок ратифікували або підписали Протокол №6.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати