Закон — не перешкоджає пограбуванню. Чому?
Відгук на статтю Анатолія Матвієнка, народного депутата України, «Парламент під чотирма сокирами в одних руках» («День», № 20).
А. Матвієнко часто виступає в ЗМІ. Однак досі не зрозумію, кого він представляє, які цілі ставить і що зробив? Бо народу потрібні справи — закони, а не слова.
Автор твердить, що мета Президента України Леоніда Кучми — «встановити необмежену і безконтрольну владу». Однак справи Президента України свідчать про протилежне. Він призначив Євгена Марчука секретарем РНБОУ, і Є. Марчук знайшов «вікно», через яке з України щорічно «витікало» 10 мільярдів гривень. Матвієнко, як і вся Верховна Рада, цього дев’ять років не помічав. Чому? Леонід Кучма призначив прем’єр-міністром Віктора Ющенка, який поставив завдання цього року виплатити заборгованість пенсіонерам. Як сказав Є. Марчук, лобісти у Верховній Раді, інших структурах, також у ЗМІ заважають поверненню грошей до бюджету, загрожують зірвати посівну. Нині Верховну Раду потрібно розділяти не на «лівих» і «правих», а на тих, хто пропонує реальні заходи для збільшення бюджету (це Президент, його команда і «більшість» у Верховній Раді), і тих, хто протидіє цьому, маючи свої цілі — економічні, політичні, — а частина з-поміж них не приховує, що вони проти самої держави Україна. Мені шкода, що в цьому таборі Б. Олійник, О. Мороз та інші, в тому числі А. Матвієнко.
Далі автор пише: «У разі реалізації планів О. Волкова і його команди щодо руйнування парламентаризму в Україні зникне остання протидія всевладдю олігархів». Однак «незруйнована Верховна Рада» вiсiм з половиною рокiв допомагала олігархам своїми законами (в тому числі щодо звільнення від податків «липових» СП) вивезти з України сотні мільярдів гривень і «подарувати» Газпрому Росії 25 мільярдів доларів. Вона з корисливих міркувань не ухвалила закони щодо профілактики захворювань, які прийняли в інших країнах. Вона саботувала ухвалення законів з економії електрики (пропозиція колишнього міністра енергетики Склярова), з економії енергоресурсів, з установки лічильників, бо це одразу зменшить витрати населення на комунальні послуги і влада зміцниться. Тоді мрії про «булаву» або про «губернаторство» будуть нездійсненними.
Я сподіваюся, що А. Матвієнко створюватиме закони на користь народу і держави, а не відволікатиме увагу громадськості та ЗМІ на інші проблеми, часто надумані, часто другорядні, часто маючи інші цілі, протилежні інтересам країни. У народу України немає об’єктивних причин жити так, як він живе тепер. Він заслуговує на краще життя. Провина через становище, що склалося, значною мірою і на Верховній Раді України: закони не перешкоджають пограбуванню держави, не стимулюють виробництво, не охороняють здоров’я населення.
З повагою, Владислав КОМОВ, Київ
Випуск газети №:
№25, (2000)Рубрика
Пошта «Дня»