Перейти до основного вмісту

Аукціон подій п.Хвостіва

05 листопада, 00:00
Пані і панове! Результатами виборів ми нікого не здивували, окрім політиків. Хочемо того чи не дуже, але ми постійно повторюємо Росію з відставанням десь на три роки. Вирвалися вперед у нас Кучма і Симоненко, у них у 96-му Єльцин і Зюганов. Модель та ж: чинний Президент плюс комуніст, дорівнює... Саме так, одне і те ж: шикуйсь, струнко, рівняння на... Ну хоч би трішечки різноманітності. Ні, Україна, мов зачаклована... Однак за другий тур ще доведеться побитися. Двір Кучми все розказує, що лишилися дрібниці. За Симоненка, мовляв, голосував «ностальгійний» електорат, а за Вітренко—Мороза — «протестний» (Марчук та ті крихти, що їх нашкребли рухівці, не згадуються, оскільки вони «античервоні»). Та все-таки дивно, що «дворян» не бентежать 11% Михайлівни. Той, хто голосував за Вітренко, віддасть свій голосок комуністичному Петрові «без шуму і пилу». Та ще й Мороз почав залякувати своїми 11 вiдсотками. Мовляв, теж до 22% Симоненкових їх підкине. Виходить: 22 + 11 + 11 = 44%... Тож даремно Дмитро Табачник робив таке самовдоволене обличчя на прес-конференції. Боротьба з «товаришами» лише починається... Виставляємо нові лоти.

ПРО ПЕРСОНАЛЬНУ ВІДДАНІСТЬ ВЛАСНІЙ СПРАВІ (86 у.о.)

Зворушували авторитетні обличчя кандидатів у президенти, яких телебачення, преса і радіо відстежували біля виборчих «секретних» кабінок. Вони таємно, по- царськи проходили до цих самих потаємних місць, щоб обрати президента. При цьому ЗМІшники завжди підкреслювали швидкість процесу, з якою кандидат міг впоратися з процедурою (у середньому від 4 до 8 секунд). І якщо до звичайних виборців повсякчас приставали із запитанням «За кого вони голосуватимуть?», і відповіді були «Кучма, Мороз, Симоненко...», чи анонімне визначення, на кшталт «За найгіднішого». То кандидатів у президенти ніхто так і не запитав, кому ж вони віддадуть свій безцінний голос. Хоч ясно, що «найгіднішим за всіх часів та народів» кожен з них, звичайно, вважає себе.

Однак було б цікаво, наприклад, спитати у того ж Петра Миколайовича, чи проголосує він за Симоненка? (А, може, за когось іншого? Та навряд чи...) Чим, зрештою, цей кандидат йому так до вподоби? Може через блат чи родинні зв'язки? Усе-таки є щось підозріле у голосуванні за себе. Якась цілковита протекція. Та, з іншого боку, позбавляти кандидата у президенти права його власного голосу — не гуманно. Він має бути певен, що за нього проголосує хоча б одна людина.

ПРО ПОРЯДНІСТЬ І ТАЛАНТ (62 у.о.)

Мороз найбільше з-поміж усіх дивувався й ображався на народ: «Як мені не гірко і болісно про це говорити, вони ще не дозріли до статусу народу, є просто людьми. І населення не піднялося над собою». Що робити? Може, якби 36% було віддано Морозу, він би назвав населення своєї країни геніальним. Та чи так уже багато талановитого в останніх вчинках Сан Санича? Не будемо вже казати про «К-4» — набридло. Та коли із двох лих (Кучма—Симоненко) він пропонує вибирати друге, з репліками у стилі, що «водоподіл пролягає не у площині лівий-правий, а у принципі: за чесну, порядну державу чи за злочинний режим» — це насторожує.

Ця комуністична держава — чесна і порядна? Нагадаємо Морозу, що у 91-му році компартію заборонили. (Усі чекали від неї покаяння — не дочекалися.) Потім її дозволили. Тепер дійсно зголодніле немолоде населення голосує за своє спокійне і відносно сите минуле. Однак називати наше комуністичне учора «порядним» — порядне перебільшення. Це все одно, що у словосполученні «порядна сволота» наполягати на тому, що слово «порядна» — позитивний прикметник.

Так що панові Морозу також не завадить дещо «піднятися над собою», щоб оглянути околиці. Я розумію, що це теж нелегко, особливо, якщо ти не Карлсон і у тебе немає пропелера між лопатками.

ПОКИ ЩО ПРОНЕСЛО (41 у.о.)

Поки що добродії Терьохін та Пинзеник можуть на часинку перевести подих. А то дуже вже часто пані Вітренко страхала їх напередодні. Що саме вони «свідомо розвалили економіку України на догоду світовому капіталу». І тепер їх буде відправлено на уранові копальні. «Сергій Анатолійович буде бригадиром, а Пинзеник — під його орудою, — повідомила вона нещодавно. — Так, ми вже про це з ними домовилися. Сергій Анатолійович згодний. Пинзеник — нервує...».

Занервуєш тут! Адже парочка Терьохін—Пинзеник не така загартована відносно уранових руд, як сімейний дует П'єра і Марії Кюрі. У музеї котрих поруч із речами лічильник Гейгера стрекоче, мов той коник, нагадуючи, що на таких небезпечних роботах завжди можна дострибатися.

ПРО НЕПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИСЛОВЛЮВАННЯ У ПАРЛАМЕНТІ (17 у.о.)

Було проведено спеціальне дослідження суперечок російських політиків. Перше місце, зрозуміло, посів незрівнянний Володимир Вольфович. Взяли навіть такий ракурс: з одного боку, як Жириновського обзивають супротивники, а з іншого — як (або чим?) криє їх Вольфович.

Отже, Жириновський це:

— «шахрай і провокатор» (Геннадій Зюганов);

— «головний покровитель бандитів у Росії» (Олександр Лебедь);

— «покидьок» (Олександр Лотарев).

Арсенал Жириновського:

— «червоний диявол» (про Зюганова);

— «негідник, сволота, натовський шпигун» (про Іваненка, члена блоку «Яблоко»);

— «приплюснутий газівник» (про Віктора Черномирдіна).

Вершиною богохульства та святотатства Жириновського є випадок, коли він накинувся на священика Якуніна з короткою, але лаконічною фразою: «Бий суку!».

Варто віддати належне українським обранцям, у них вислови дещо м'якiші. А що стосується бійок, то з цим — усе в порядку. Свої передвиборні обіцянки вони виконують не дуже, та б'ються на совість.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати