Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Хімік-лаборант виготовляв вибухові пристрої
Працівники Управління по боротьбi з організованою злочинністю УМВС у Кіровоградській області, перевіряючи зв'язки одного з кримінальних авторитетів, отримали інформацію про людину, яка виготовляє та збуває саморобні вибухові пристрої. Це повідомлення зацікавило насамперед тим, що підозрюваний має відповідну освіту й працює хіміком-лаборантом в одному з райцентрів області. Минулого тижня убозівці затримали на Кріпосному провулку в Кіровограді 26-річного «фахівця», члена злочинного угруповання. У його сумці було виявлено металевий контейнер, начинений 1,8 кг вибухівки та цвяхами й шурупами. Згідно із висновком фахівців вибухово-технічної служби, даний пристрій має фугасно-осколочну дію, повідомляє кореспондент Володимир ПОЛІЩУК. При знешкодженні цього металевого контейнера на полігоні пролунав потужний вибух. Відносно затриманого порушено кримінальну справу.
Харківщина в диму
До 80 виїздів на добу доводиться робити нині пожежним командам Харківщини. Це майже втроє перевищує статистику інших пір року. Справа в тому, що жителі міст дружно й бездумно палять листя, що опадає у парках та скверах. (Раніше, коли у комунальників були кошти, його згрібали й вивозили). Це часом створює ілюзію пожежі, а часом — призводить до неї. Палії завдають шкоди деревам, та й людям дихається важко. На «листяні» пожежі припадає половина викликів. Горять ліси і лісосмуги вздовж шосе. Утім, справжні пожежі теж трапляються. У ніч із 6 на 7 жовтня в селі Бочкове Вовчанського району згорів будинок. Загинула сім'я із трьох осіб. Причиною пожежі стала несправність пічного опалення, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО .
Донеччани — другі у світі
На змаганнях серед гірничорятувальників світу, що пройшли в США наприкінці вересня, українські служби ГВ ГРСУ посіли друге місце. У змаганнях на спеціально обладнаному полігоні в місті Луїсвіллі штату Кентуккі бригада з восьми чоловік десятого ВГРЗ м. Димитрова, використовуючи гірничорятувальне обладнання вітчизняного виробництва, за визнанням фахівців, була кращою, однак першим місцем поступилася — із невеликою перевагою перемогли господарі (внаслідок проведення змагань за американськими правилами). Щоб перемогти у змаганнях п'яти кращих команд світу, необхідно було якомога оперативніше зробити за схемою розвідку гірничих виробок, виявити «постраждалих», надати їм першу медичну допомогу, вивести їх на свіжий струмінь повітря і забезпечити розгазування шахти. Третє місце посіли росіяни, четвертими були канадці, а п'ятими — польські гірничорятувальники, повідомляє кореспондент Олександр ПОДОЛЯН.
Випуск газети №:
№189, (1999)Рубрика
Суспільство