Перейти до основного вмісту

ХРОНІКА ПОДІЙ

03 серпня, 00:00
Ядерне паливо від «Цирконію»

Міністерство енергетики має намір задіяти дніпродзержинський «Цирконій» у спільному з Росією виробництві ядерного палива для АЕС, повідомляють «Українські новини». Інтеграція «Цирконію» в спільний цикл виробництва ядерного палива є одним з напрямків у спільній програмі створення нового виду ядерного палива. Раніше Україна планувала вкласти в проект створення ядерного паливного циклу близько $990 млн. (урановидобувним підприємствам — $680 млн., виробництву цирконієвих сплавів і прокату з них — $111 млн.). У контексті створення спільного з Росією та Казахстаном ядерного паливного циклу планується створити нове ядерне паливо для АЕС, термін використання якого буде збільшено з 3 до 4 років. «Паливна складова у собівартості виробництва електроенергії на АЕС знизиться з 0,45 до 0,3 цента за 1 кВт.год.», — сказав Чернов. Нове ядерне паливо планується створити до 2010 року. Для виробництва нового ядерного палива Міненерго планує задіяти також Східний гірничо-збагачувальний комбінат, Придніпровський хімічний комбінат, дніпродзержинські «Смоли» і завод кольорових металів.

Дефіцитний мазут пішов за кордон

Тільки із Кременчуцького й Одеського НПЗ на експорт у першому півріччі відправлено близько 900 тис. т мазуту, повідомило «Дню» джерело в Кабміні. У той же час на паливному ринку України нині помітний «не характерний для цього сезону» дефіцит мазуту, який може вплинути на хід підготовки економіки до осінньо-зимового періоду, вважає директор Київського науково- технічного центру «Псіхея» Сергій Сапегін. Як сказав в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна С.Сапегін, порівняльний аналіз динаміки пропонування мазуту показує зумовлений підготовкою до зими пік кількості пропозицій у червні — серпні минулого року і водночас поступове зниження, що почалося із середини квітня поточного року, до «практичної» його відсутності на місцевому ринку на сьогоднішній день. Відповідно до програми уряду України, для стабільної роботи народногосподарського комплексу в осінньо-зимовий період до 1 жовтня планується заготовити 600 тис. т мазуту (на 13 липня в Україні було заготовано 82 тис. т мазуту).

«Олександріявугіллю» допоможуть німці

Валютно-кредитна рада Кабміну визнала за можливе надати гарантії уряду за кредитом обсягом DM40,637 млн., що виділяється державній холдинговій компанії (ДХК) «Олександріявугілля» в рамках кредитної лінії Німеччини, повідомляє Інтерфакс- Україна. Кредитні кошти будуть направлені на фінансове забезпечення укладених 1996 року контрактів з двома німецькими фірмами Zemagn і Man Takraff на суму DM17,536 млн. і DM 30,273 млн. відповідно. За словами директора ДХК «Олександріявугілля» Сергія Шахадинця, контракти укладено під закупівлю обладнання для модернізації Байдаківської та Димитрівської брикетних фабрик, а також для завершення будівництва розрізу Костянтинівський. Як зазначив С.Шахадинець, діюча продуктивна потужність розрізу становить 600 тис. тонн бурого вугілля на рік. За оцінкою фахівців, установка нового обладнання дозволить збільшити обсяг видобутку більш аніж у 4 рази — до 2,6 млн. т бурого вугілля на рік.

Заворушилися біржі

Наприкінці минулого тижня на Українській аграрній біржі уперше було проведено новий вид торгової сесії — спот-купівля сільгосппродукції. Це дозволить визначити попит і виробити прийнятний для всіх сторін рівень цін на сільгосппродукцію. Протягом торгів запропонована покупцем ціна не знижується, як при продажу, а навпаки — зростає. Зіставляючи ціни попиту та пропозиції, вказані в заявках на купівлю і продаж, можна робити висновок про середній рівень цін, за якими, найвірогідніше, і можуть бути укладені операції. За торішніми торгами брокери- покупці хотіли купити 1,5 тис. т пшениці III кл. по ціні 240 грн./т, 2,0 тис. т пшениці V кл. по ціні 180 грн./т і 1,2 тис. т кормового ячменю по ціні 165,5 грн./т на базі постачання EXW. Всі ціни наведено з урахуванням ПДВ. Однак така активність брокерів, поки ще недостатня пропозиція товару на внутрішньому ринку і незвичність даного виду біржової сесії обумовили невдачу: операції не було укладено.

У АвтоЗАЗу нова наглядова рада і збільшені ставки по кредиту

На зборах акціонерів ВАТ «АвтоЗАЗ» (Запоріжжя), яке об'єднує майно підприємств та підрозділів Запорізького автомобільного заводу, що не увійшло до статутного фонду спільного українсько- корейського підприємства «АвтоЗАЗ-ДЕУ», головою ВАТ обрано Олега Папашева, повідомляє Інфобанк. Членами ради обрані перший заступник голови правління «АвтоЗАЗу» Микола Примак, голова правління корпорації «Укравто» Таріел Васадзе, голова правління національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Ігор Бакай, заступник міністра промислової політики Вадим Лящов і заступник голови Національного агентства з управління державними корпоративними правами Володимир Ємельянов. Акціонери погодились з пропозицією корейської корпорації Daewoo про збільшення кредитної ставки за позикою, яку та надала «АвтоЗАЗу» у 1997 році. Корейські позичальники запропонували зробити цю ставку плавучою — LIBOR+X, де Х не мало б перевищувати 3%.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати