Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Право вибирати

16 липня, 00:00

Найближчої неділі в ефір телеканалу СТБ вийде друга програма циклу «Право вибирати» — спільного проекту СТБ і «Центру «Суспільство», здійснюваного за підтримки Фонду «Євразія». Чому цю тему вважають важливою творці програми, розповідає генеральний продюсер СТБ, керівник проекту «Право вибирати» Михайло Крупієвський.

— Ми розповiмо про те, як законодавчо регулюється проблема надання рівних можливостей усім кандидатам у нашій країні, і про досвід інших країн. Мова піде також і про форми, за допомогою яких інформація про кандидата долинає до виборця. Також про пряму політичну рекламу, історію її використання в різних країнах.

— Хто виступатиме в ролі головних героїв?

— Головні редактори чернівецьких газет і дніпропетровських телеканалів висловлять свою думку щодо ролі регіонального ЗМІ в передвиборних кампаніях щодо того, чи можливо в цей період залишитися незалежними і чого це коштує. Люди, з якими автори програми Юлія Савостіна й Артем Петренко зустрічалися в Москві, — професіонали, що працювали з найбільшими телерадіокомпаніями світу, — Сі-Ен-Ен, Бі-Бі-Сі, «Свобода», — розкажуть про світовий досвід розв'язання проблем, які виникають у передвиборний період.

— А власне «голос народу»? Чи буде він представлений так само широко, як у першій програмі циклу «Право вибирати»?

— Скрізь, де побувала наша знімальна група, людям пропонували ті ж запитання, що й «центровим» персонажам програми. Ми мали можливість отримати уявлення про те, наскільки малу частку інформації мають у своєму розпорядженні люди, і також мали можливість іще раз пересвідчитися, як нестача інформації породжує абсолютно неймовірні стереотипи.

— Наприклад?

— Наприклад, комерційне ТБ люди пов'язують із негативним в їхньому уявленні словом «комерція» і вважають, що тільки державне телебачення дає виключно об'єктивну інформацію.

— Можна сказати, що творці програми взяли собі за мету провести своєрідний «лікнеп» нашого електорату?

— Я б не став уживати слово «лікнеп». Ми спробуємо структурувати інформацію таким чином, щоб люди могли реалізувати своє конституційне право вибирати.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати