ХРОНІКА ПОДІЙ
Губернатори Запорізької і Мурманської областей Євген Карташов і Юрій Євдокимов у Запоріжжі скріпили підписами угоду про соціально-економічну, науково- технічну й культурну співпрацю між двома областями України й Росії. Для Запоріжжя Кольський півострів привабливий кольоровими, рідкоземельними й дорогоцінними металами, мінеральними добривами й рибою. Запорізька область у свою чергу може постачати на північ овочі, фрукти, продукти сільського господарства, приймати жителів Мурманська на відпочинок на курортах Азовського моря. Надію на плідне співробітництво вселяє і той факт, що в Мурманській області тільки серед цивільного населення проживає 21 відсоток українців. Напевно, відіграє істотну роль і особистісний чинник. Губернатор Мурманської області Ю. Євдокимов народився і 20 років прожив у Запоріжжі, тут живуть його батько й мати, брат. Робочі групи з обох сторін уже почали розробляти конкретні напрями співпраці. Серед першочергових планів — відкриття 2000 року прямого авіасполучення рейсом Запоріжжя — Санкт-Петербург — Мурманськ. Губернатори через свої представництва домагаються сприятливих умов для економічної співпраці північного й південного регіонів двох сусідніх країн.
В Україні визнано «Біблію анонімних алкоголіків»
У обласному наркодиспансері в Глевасі пройшла зустріч «випускників», на яку з'їхалися лікарі, психологи, соціальні працівники наркологічних клінік і центрів з усієї України. «День» вже писав про проведення в Глевасі тренінгів для фахівців, які працюють з алкоголіками і наркоманами за програмою «12 кроків», до речі, більш відомою як «Біблія анонімних алкоголіків». Навчання стало можливим завдяки американській освітній організації «Ферст лайт партнерс» і підтримці заслуженого лікаря України Геннадія Зільберблата. Результати лікування в центрах за програмою «12 кроків» у США, на думку фахівців, вражають — 65% з тих, хто добровільно приходять на лікування, зберігають «усвідомлену» тверезість протягом одного року і більше. Серед наркоманів — близько 45%. За словами Едвіна Гікса, який «привіз» цей тренінг в Україну, результати роботи з українськими «студентами» перевершили його очікування. Розуміючи підступну рецидивність хвороби, чимало консультантів проявляє турботу про пацієнтів після того, як ті покинуть лікувальні кабінети. Колишні хворі не тільки співробітничають з групами самодопомоги анонімних алкоголіків, а й ініціюють їхнє створення. На методику «12 кроків», як основну, вже почали переходити й українські досвідчені наркологи.
Невдала експедиція «альпіністки»
Сімнадцятирічна Настя вирішила відвідати свою колишню вчительку. Та, зрозуміло, була рада побачитися зі своєю ученицею, виявивши всю свою гостинність. За розмовами Настя дізналася, що учителька разом із чоловіком має намір на декілька днів поїхати у відпустку, і серйозно замислилася над цією інформацією. Виходить, квартира, в якій є чим поживитися, залишається без нагляду. Тоді вона й задумала її «обчистити», обравши досить небезпечний спосіб: по мотузці, прикріпленій на даху дев'ятиповерхівки, Настя почала спускатися вниз на балкон квартири своєї учительки, що на п'ятому поверсі. Але прорахувалася й потрапила на поверх четвертий. Коли злодюжка зрозуміла свою помилку, ризикнула вийти з квартири через двері, для чого залізла через кватирку в кімнату четвертого поверху. На її нещастя, у квартирі виявився господар, який у цей час саме приймав душ. Настя використала цю ситуацію, розраховуючи на те, що голий чоловік не встоїть проти її юної чарівності. Та господар на загравання не відреагував. Схопив «альпіністку», зв'язав її і викликав міліцію.
За замах на крадіжку неповнолітня злодійка була осуджена Артемівським судом Луганська до одного року й шести місяців ув'язнення умовно.
Злодії крадуть, контрабандисти «страждають»
Крадіжки з промислових підприємств Рівненщини стали справжньою бідою. Так, адміністрація одного з комбікормових заводів виявила пропажу енергоустаткування й турбінних вентиляторів. Загальний збиток від крадіжки становив, за приблизними підрахунками, близько півмільйона гривень. Схоже, завдання злодіям полегшив той факт, що комбікормовий завод певний час не працював. Подібний випадок — далеко не єдиний. Із проблемою збереження цінного обладнання, особливо якщо воно виготовлене з кольорового металу, стикається чимало підприємств регіону. Одночасно із збільшенням розкрадання на промислових підприємствах на Рівненщині всерйоз розгорнулася боротьба й з контрабандою тютюнових виробів. Лише останнім часом працівникам податкової міліції вдалося вилучити дві великі партії нелегально ввезених сигарет на загальну суму вісім тисяч гривень. Одну партію сигарет без акцизних марок працівники правоохоронних органів вилучили в поїзді Одеса—Ковель, а іншу — на одному з місцевих ринків. Боротьба з контрабандою тютюнових виробів на Рівненщині приносить відчутний результат. Однак популярність саме незаконно ввезених сигарет у місцевих курильщиків не знижується. На їхню думку, імпортні тютюнові вироби якісніші за вітчизняні.
Очисні споруди «постраждали» від відходів
На Менському сирокомбінаті Чернігівської області, де нещодавно налагодили виробництво нового продукту — казеїну за бельгійськими технологіями, й де казеїновий цех запрацював у три зміни, на жаль, не врахували того, що місцеві очисні споруди не розраховані на казеїнові скиди. У результаті ці споруди не витримали. Концентрований стік кислих відходів із високим змістом органічних речовин знищив чималу частку «живої складової», й більше тисячі кубометрів неочищених відходів потрапили до річки Бабки. Для ліквідації наслідків того, що трапилося, й попередження подальшого поширення небезпечних відходів, систему очищення промили й підсадили туди нову «живу складову», котру взяли у донора — очисних споруд Корюківської фабрики техпаперу. Сьогодні наслідки скидання небезпечних відходів сирокомбінату практично ліквідовано. Незабаром після подій на Менському сирокомбінаті в Чернігові в районі Лісковиць двоє співробітників Куликівського молокозаводу злили аміак із тріснутої бочки, що знаходилася в кузові машини, в одне з невеликих водоймищ, отруївши при цьому прилеглу територію. Після обстеження місця інциденту співробітниками СЕС, управління МінНС і ЦО проведено знезараження місцевості. Ведеться слідство.
Господарі дали бій грабіжникам
Повним фіаско закінчилася днями для 25-річного житомирянина Гліба С. та 22-річного бердичівця Сергія А. спроба пограбувати в обласному центрі приватний будинок подружжя М. До «акції», розповів «Дню» старший оперуповноважений відділення карного розшуку управління МВС у Житомирській області капітан Олег Мельник, злодії готувалися ретельно — щоб закрити рота господарям, прихопили з собою скотч та шмаття для кляпу, а ще взяли ліхтарики й маски з чорних шкарпеток. Перед виходом «на діло» наковталися наркотичних пігулок, одягли маски. До хати залізли вночі через кватирку, однак хазяйка прокинулась і здійняла галас. Разом із чоловіком вони спробували затримати грабіжників. У бійці, що зав'язалася, ніхто нікого не жалів, били, куди попало. Один злодій «вийшов» через ту ж кватирку, через яку заліз. Міліціонери, котрі прибули на виклик, знайшли його сплячим (далося взнаки вживання наркодопінгу) в садку. А його спільника «пов'язали» самі хазяї. Обидва нині дають у СІЗО свідчення слідчим.
Випуск газети №:
№117, (1999)Рубрика
Суспільство