Ціна «путівки в життя»
Нинішнє свято нелегко дається системі профтехосвіти![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19990423/474-6-2_0.jpg)
Майбутні швачки, кравці й закрійниці продемонстрували найрізноманітніші моделі верхнього одягу, виготовленого від початку й до кінця своїми руками. Виступала також художня самодіяльність училища. Додамо сюди ще виступ шефів — команди КВК із Академії водного транспорту, й чудовий музичний супровід хлопців із джазового оркестру цирку. Загалом, свято дійсно вдалося на славу.
А цього тижня ПТУ №46 влаштувало справжнє театрально-музичне шоу, що не залишило нікого із гостей байдужими. Майбутні майстри-модельєри вразили всіх вишуканістю своїх моделей пальт і ділових костюмів, а також екстравагантністю колекції вечірніх суконь. А чого варті дивовижні зачіски, виконані їхніми «колегами»?
В залі зібралися представники системи освіти, фахівці столичних швейних фабрик «Юність», «Україна», «Дана», майстри й вихователі училищ. І кожний вихід моделей проходив під бурхливі оплески глядачів. Ось уже дійсно, нагорода за труди й старання. І дівчатам, які самі вигадали, сконструювали й пошили такі чудові речі, й організатору цього свята — провідному конструктору училища Ларисі Фатхуліній, і, звичайно ж, його директору Тамарі Ткачовій. Враження таке, що опинився в елітному коледжі, де готують майбутніх українських юдашкіних і версаче, а не в звичайному ПТУ.
А тим часом, профтехосвіта переживає не найкращі часи. Й лише працівники самої системи знають, якою нелегкою ціною даються такі свята. Їм добре відомо, що для багатьох професійно- технічних училищ участь у весняних ярмарках професій — це своєрідний крик душі, спроба привернути до себе увагу, показати свою необхідність суспільству. Адже з кожним роком училищ стає все менше. Так минулого року в Києві закрилося ПТУ №24, що готувало будівельників. І це посеред навчального року! Працівники системи профтехосвіти з побоюванням чекають, хто ж стане черговою жертвою.
Непогана матеріально- технічна база ПТУ, що її колись підтримували профільні підприємства, нині стала ласим шматком для багатьох комерційних та й державних структур. І захистити профтехосвіту, яку разом із економікою відпущено у вільні ринкові води, фактично нікому.