ХРОНІКА ПОДІЙ
Програма здійснюватиметься в два етапи (1999-2000 роки) й включає в себе проведення невідкладних і першочергових заходів із ліквідації наслідків паводків, запобігання критичному стану захисних споруд та водних об'єктів, проведення водогосподарського моніторингу в басейнах річок Закарпатської області. Фінансування програми здійснюється за рахунок коштів держбюджету та місцевих бюджетів Закарпатської області, а також благодійницький внесків. За цього держводгоспам планується виділити для реалізації першого етапу програми 34,5 млн. грн., а Держкомгідромету — 500 тис. грн. Паводки на річках Закарпаття практично не піддаються прогнозуванню. Прямі збитки від повеней за останні роки склали в середньому 15,3 млн. грн. на рік. Повінь нинішнього року за розміром завданих збитків значно перевищує всі попередні. Від наслідків цього паводка загинуло 15 чоловік, госпіталізовано понад тисячу. Уряд Греції надав жителям районів, потерпілих від повені в Закарпатті, гуманітарну допомогу на суму $590 тис. Набори медикаментів загальною вартістю $70 тис. було направлено в 79 лікарень і 142 амбулаторії області, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.
Вогонь знищив 90 гектарів лісу
Таких пожеж напровесні на Луганщині не пам'ятають. Вогонь виникнув відразу в двох лісництвах Станично-Луганського та Слов'яносербського районів. Буквально за годину дві пожежі злилися в одну, охопивши площу в 90 гектарів. Сильний вітер миттєво поширив вогонь верхівками дерев, тому боротися зі стихією було важко. На допомогу лісівникам прибули підрозділи державної пожежної охорони Луганська, Щастя, Зимогір'я, Слов'яносербська, а також пожежно- сторожові охорони колективних господарств, полк ЦО, військова частина, учні училищ з підготовки пожежників і працівників міліції, населення. Крім погодних умов (сильного вітру), обстановка ускладнилася ще й тим, що пожежники працювали наосліп — без карти лісових масивів. До того ж патрульний вертоліт державного лісового господарства виявився на цей час несправним, не було й запасу пального для машин. Як повідомила прес-служба управління державної пожежної охорони УМВС в Луганській області, ще два дні ці 90 гектарів перебуватимуть в зоні уваги пожежників і працівників лісових господарств, оскільки досі існує небезпека поновлення вогню на окремих ділянках. Збитки від пожежі та її причини сьогодні з'ясовуються. Алла АНТИПОВА, «День»
Хворих усе більше — коштів усе менше
На Рівненщині, за даними управління захисту населення від наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС, тими або іншими серйозними хворобами страждає 82 відсотки дорослих і 73 відсотки дітей. Ще вищим є рівень захворюваності в ліквідаторів аварії — 87 відсотків. Особливо насторожує фахівців зростання числа дуже небезпечних хвороб у дітей і підлітків. За останні роки на Рівненщині кількість психічних захворювань у дітей збільшилася втричі. В якійсь мірі в останні роки вдавалося стримувати зростання захворюваності за рахунок повноцінного відпочинку юних рівненчан. Сплачувалося за це оздоровлення з коштів, що виділяються «Чорнобильським фондом». Однак, якщо минулого року областю на ці цілі було отримано 23,5 млн. гривень, то нинішнього виділено трохи більше 18 млн. гривень, а скільки надійде — невідомо. У важкому становищі виявилися численні оздоровчі установи області. Скорочення «чорнобильської програми» може вже найближчого часу призвести до закриття санаторіїв. І для багатьох із чотирьохсот тисяч потерпілих від ЧАЕС мешканців Рівненщини оздоровлення залишиться недосяжною мрією. А це означає, що число хворих буде й надалі збільшуватися. Володимир КОНЄВ, «День»
Почесний громадянин ще не народився
Відродити звання почесний громадянин Хмельницького вирішили депутати міської ради. Cподіваються, що першим удостоїться цього звання громадянин України або іноземець, чий внесок в економіку обласного центру буде найвагомішим. Для удостоєного передбачено право на безкоштовний проїзд у всіх видах транспорту, крім таксі, безкоштовне протезування й лікування, позачерговий прийом у кабінетах влади, його поховають не десь на цвинтарних задвірках, а на центральній алеї, — повідомила кореспондентові «Дня» головний фахівець міськради Ніла Лісова. Згадала, як кажуть, історію питання: «Востаннє звання почесного громадянина Хмельницького було присвоєно 21 березня 1969 року Героєві Радянського Союзу Олександру Романенку». А депутати міста Кам'янця-Подільського з нагоди 55-річчя визволення Кам'янця-Подільського від німецько-фашистських загарбників, за високу майстерність і особливу мужність у березні 1944 року присвоїли звання почесного громадянина Василю Ярошенку. За прикладом колег із обласного центру, вони планують наблизити положення про почесного громадянина Кам'янця-Подільського до вимог нового часу. Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День»
Смертельна небезпека не зупинила крадіїв
На Кіровоградщині від ураження електрострумом торік загинуло кілька громадян, котрі намагалися скоїти крадіжку виробів з кольорових металів з електроустановок та ліній передач, що перебували під напругою. У Вільшанському районі на підстанції «Калмазово» злодій отримав смертельні травми. У Петрівському районі тракторист КСП ім. Чкалова, побачивши накинуті дроти на повітряну лінію 10 кВ з прив'язаними до них ключами від автомобіля, захотів стати їх власником... У Світловодському районі електромонтер одного з КСП спробував зняти дріт з повітряної лінії електропередач.
Випадок, який трапився в селі Нечаївка Компаніївського району, змусив депутатів селищної ради звернутися до свого народного депутата з проханням порушити у Верховній Раді питання про закриття пунктів прийому брухту, існування яких стимулює крадіїв чорних та кольорових металів. Ось і в Нечаївці учень місцевої школи вирішив зняти вироби з кольорового металу з діючого трансформатора, внаслідок чого його з опіками було доставлено до лікарні в тяжкому стані. Володимир ПОЛІЩУК
Зростає обіг наркосировини в Севастополі
У першому кварталі цього року в Севастополі вилучено 70 кілограмів наркотичних речовин, тоді як за 1997 рік з незаконного обігу було вилучено 54 кілограми наркотиків, повідомив журналістів начальник відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків Управління МВС України в Севастополі Владислав Величко. Як зазначив В.Величко, наприкінці березня — на початку квітня перекрито канал доставки макової соломки до Севастополя з центральних областей України, при цьому вилучено 17 кілограмів наркотичної сировини, затримано всіх членів злочинного угруповання, повідомляє агентство УНІАН. Згідно з поширеним прокуратурою міста аналізом стану прокурорського нагляду за дотриманням закону України про незаконний обіг наркотичних засобів і психотропних речовин упродовж минулого року і за два місяці поточного районні суди Севастополя розглянули 150 кримінальних справ цієї категорії. Правоохоронними органами виявлено 216 відповідних злочинів. 15 кримінальних справ було порушено і розглянуто судом за фактами виготовлення, придбання, зберігання, перевезення наркотичних засобів; за визначенням «без наміру збуту» порушено 150 кримінальних справ.
Випуск газети №:
№62, (1999)Рубрика
Суспільство