Коротко / ТАЙМ-АУТ
Митців навчать нових технологій
На запрошення «Гете-інституту» до Києва приїхав відомий діяч Центру мистецтв та медіа в Карлсруе (Німеччина) Крістіан Циглер. До цього він вів у Арт-коледжі Балтимору (США) три курси — СD-rom, інсталяції та анімації. У «Медіа-лабораторії» Центру сучасного мистецтва, розташованого в Києво-Могилянській академії, він очолить практичні заняття, в ході яких художники можуть освоїти новітні комп’ютерні програми і оформити за їх допомогою свої проекти. Це буде одночасно формою медіа-мистецтва та зразком документації з сучасного мистецтва України. У ході попереднього добору координатор медіа-проектів Наталя Манжлій виділила дванадцять заявок. Вони й стануть ініціаторами та ядром процесу поширення нових технологій серед митців України. Проекти, представлені на CD-rom, можна побачити 27 лютого на виставці в «Кібер-кафе» Центру, повiдомляє кореспондент Ігор КРОТКОВ.
Презент від Павла Зіброва напередодні свята
Співак розпочав серію сольних концертів по Україні. Вони називаються, як і його новий альбом, «Женщина любимая». Першими з ними ознайомляться 28 лютого жителі Хмельницького, потім 5 березня дніпропетровці, а 7 березня Зібров виступить на сцені київського Палацу «Україна». У Павла Миколайовича — наполеонівські плани. Як лідер партії «Шанувальників жінок», він має намір щороку влаштовувати свої творчі вечори напередодні Міжнародного жіночого дня. Якщо зараз він показує лише власну програму, то надалі це будуть акції, подібні до «Різдвяних зустрічей» Алли Пугачової з масою артистів-гостей. У цьому почині його підтримують друзі-колеги: Тая Повалій, Алла Кудлай, Віталій і Світлана Білоножки. А поки (за задумом автора проекту Марини Зібрової) працює тільки Театр пісні ім. П. Зіброва: ансамбль «Хрещатий яр» і шоубалет «Хрещатик». До речі, туди, після тривалого відбіркового конкурсу, прийняли в штат п’ять довгоногих красунь. Режисером дії виступає Петро Мага. Прозвучить більше 20 пісень, 12 — з нового альбому «Женщина любимая». Організатори обіцяють не рядовий творчий звіт про пророблену роботу, а концерт-виставу. З чуток, тільки на декорації довелося викласти $5 тис., плюс оренда залу «України» — 27 тис. грн., не дешеві й костюми виконавців. Так що стаття витрат постійно збільшується. Вже готові яскраві плакати, календарі та касети. Їх глядачі зможуть купити на концерті повiдомляє кореспондент «Дня» Тетяна ПОЛІЩУК.
«Эта бесхозная Луна»...
Ідея торгувати ділянками Місяця спала на думку американцеві Деннісу Хоопу, коли після довгого перебування на мілині він у роздумах спрямував погляд у небо... Оскільки американськими і міжнародними законами не забороняється оформляти право власності на нічийні володіння, він оформив заявку і безкоштовно отримав у власність Місяць. Заробляючи на рік по $0,5 млн., фірма Хоопа продає ділянки за нечувано низькими цінами — $17 за 7 кв. м. (ну, де таке зустрінеш на Землі!). «Лунатиками» вже стали 350 громадян Росії. До речі, в Місячному посольстві, що працює в Петербурзі на Петроградській стороні, стверджують, що через 30—40 років на супутникові нашої планети почнеться масове спорудження міст, і тоді власники Місяця озолотяться. Ціни у петербурзькому Місячному посольстві вищі — близько $100 за ділянку... Щодо українських мрiйникiв про майбутнi багатства поки нiчого невiдомо, повiдомляє кореспондент Роман КОСТРИЦЯ.
Випуск газети №:
№35, (1999)Рубрика
Тайм-аут