Перейти до основного вмісту

Курди готові до нових боїв,

але вже без Оджалана
18 лютого, 00:00

Грецькі посольства та консульства було захоплено щонайменше в 21 місті Європи. У Відні курди захопили грецького посла і ще чотирьох осіб та вдерлися до кенійського посольства. У Гаазі вони взяли в заручники дружину посла, дитину та покоївку. Всі вони неушкоджені, зазначає АП. Як повідомляє кореспондент «Дня» в Німеччині Віктор ТИМЧЕНКО, в Бонні близько тридцяти курдів зайняли у вівторок грецьке посольство. Представництво Кенії тут штурмували близько 50 представників РПК. У Франкфурті-на-Майні курди захопили грецьке консульство, а близько 400 вийшли на демонстрацію перед ним. Поліція застосувала проти демонстрантів кийки і брандспойти. У Гамбурзі поліція перешкодила захопленню консульств. Демонстранти пройшли містом, руйнуючи все на своєму шляху. Втім, учора служби безпеки різних країн звільнили від курдів більшість захоплених установ.

Курди вважають, що Афіни зрадили Оджалана, допустивши його арешт та видачу Туреччині. Хоча обставини арешту курдського лідера точно невідомі, найімовірнішою видається версія, що Оджалана було заарештовано кенійськими спецслужбами за наказом уряду Кенії, на території якої він перебував з 2 лютого. Про це свідчить і жорсткий тон заяви кенійського уряду, який вимагає відкликання з країни посла Греції Георгія Косторласа. Останній намагався забезпечити політичний притулок Оджаланові в одній із сусідніх африканських країн, з якими греки мають дружні відносини, однак не встиг. «Я відчуваю національну ганьбу, яка завжди переслідуватиме мене», заявив відставний грецький офіцер Адоніс Наксакіс, який на власному літаку привіз Оджалана з Греції до Росії 30 січня.

Тим часом турки святкують перемогу — Оджалан, «татусь Джо», був визнаним лідером, якому вдалося об’єднати значну частину 12-мільйонного курдського населення Туреччини, як також і курдів Північного Іраку. Якщо суд зважатиме лише на турецькі закони, то смертний вирок Оджаланові майже гарантований. Прем’єр Туреччини Бюлент Еджевіт заявив: «Запевняю всіх гангстерів, що йдуть слідами Оджалана, що вони дійдуть смертельного кінця». Голова турецького Інституту зовнішньої політики Сейфі Ташан вважає, що арешт Оджалана «деморалізував його бійців», і «Робітнича партія Курдистану може розпастися на невеликі загони, які будуть використовуватися ворожими Туреччині державами». Як офіційно повідомили кореспондентові «Дня» в турецькому посольстві в Києві, нині в Туреччині готується прийняття закону, який полегшить покарання для колишніх повстанців. Проте Махір Валат, лідер курдської громади в Росії, переконаний, що «завдяки арештові Оджалана збройна боротьба проти Туреччини посилиться вдвічі і втричі».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати