Перейти до основного вмісту

Спроба глобального перерозподілу власності провалилась

05 лютого, 00:00

На їхню вимогу сьогодні першим пунктом порядку денного сесії буде розгляд указу Президента «Про державну програму приватизації на 1999 рік».

Якщо парламент не встигне його розглянути, указ набуде чинності 16 лютого. Фактично це означатиме, що в Україні почнеться всеохоплюючий перерозподіл власності. І все завдяки двом маленьким пунктам. По-перше, інвестиції, які вкладатимуться примусово як умова проведення конкурсу, потраплятимуть безпосередньо до статутного фонду без згоди інших співвласників. Тобто, якщо держава має хоча б одну акцію у статутному фонді, її покупець через інвестиції може автоматично стати власником хоч 90% підприємства.

По-друге, указ дозволяє використати облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) як платіжний засіб у процесі приватизації. Оскільки 70% ОВДП належать державі в особі Нацбанку, доведеться використати певного фінансового посередника, який зможе купити за ці знецінені папери кращі українські підприємства.

Голова контрольної комісії ВР із питань приватизації Олександр Рябченко заявив «Дню», що «з’являється можливість відійти від легальної приватизації, зробити перерозподіл серед своїх структур. Уже на політичному рівні будуть ухвалюватися рішення, якому клану що віддати». Олександр Володимирович дуже хотів би знати автора цих двох пунктів, щоб з’ясувати весь задум. До речі, під заявою фракцій не підписалася лише СДПУ(о). Щоправда, Рябченко припускає, що їм просто забули запропонувати підписатися.

Зрозуміло, що ліві використають ситуацію для скасування всієї програми приватизації на 1999 рік. Одначе депутати не роблять із цього трагедії: у прогарму-98 передбачливо внесено пункт, що вона діє до прийняття нової. А нову програму, на думку Рябченка, логічніше прийняти після виборів президента.

Учора парламент подовжив сертифікатну приватизацію в Україні до 1 травня. Ясна річ, на прохання трудящих, котрі того дня відзначатимуть свято своєї солідарності.

Голова Фонду держмайна Олександр Бондар натякнув, що «ті, хто має гроші, завжди можуть стати покупцями, а ті, хто грошей не мають, також хочуть узяти участь у приватизації, але вже іншими шляхами», повідомляє кореспондент «Дня» Яна МОЙСЕЄНКОВА.

Голова контрольної комісії ВР з питань приватизації Олександр Рябченко був оптимістичнішим. «Усе гаразд, — заявив він «Дню». — Шкода тільки, що фраза «провести заключний аукціон» не потрапила в парламентський документ». А загалом голова контрольної комісії ВР вважає, що в сьогоднішній украй політизованій ситуації закінчити паперову приватизацію буде дуже складно.

О.Рябченко вчора пообіцяв «Дню», що «завтра в парламенті буде ще цікавіше — схоже, ми відхилимо президентську програму приватизації».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати