Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Клінтон буде президентом «до останньої години останнього дня»

Звісно, якщо Сенат дозволить
22 грудня, 00:00

Для того, щоб імпічмент став реальністю, рішення повинні підтримати дві третини сенаторів. До цього числа вічним опонентам президента — республіканцям — не вистачає 12 голосів, які вони можуть знайти тільки в сенаторів-демократів. Однак це буде на так легко — опитування громадської думки свідчать, що понад 60 відсотків американців не хочуть імпічменту. Отож будь-кому із сенаторів-демократів було б дуже важко пояснити, чому він у вирішальний момент зрадив власну партію й пішов проти волі більшості виборців.

Сенат розглядатиме лише два звинувачення із чотирьох, попередньо висунутих проти президента: клятвопорушення і створення перешкод для правосуддя. Відпало, зокрема, звинувачення у зловживанні владою, яке в цій ситуації дуже важко довести. Клінтон виглядає впевненим у перемозі. Він укотре відкинув пропозиції про «добровільну» відставку й заявив, що збирається виконувати свої обов’язки «до останньої години останнього дня» президентського терміну, тобто до січня 2000 року, повідомляє АП. Переважна кількість американців прагне одного — щоб ця брудна історія якомога швидше скінчилася.

Більшість міжнародних оглядачів схиляються до того, що рішення про імпічмент ухвалено все ж не буде. Проте вони сходяться і в іншому — справа про імпічмент Клінтона вже суттєво підірвала престиж Сполучених Штатів у світі. «Берлінер Моргенпост» уважає голосування з імпічменту «страшною загрозою», яка «отруїть політичний клімат» у Штатах. А мексиканська «Кроніка» констатує, що для латиноамериканців думка про те, що «президента можна віддати під суд за подружню зраду, виглядає поганим жартом».

№245 21.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати