Кримінально-лікарняні подробиці
приватизації Миколаївського глиноземногоНапередодні парламентських слухань, як вже повідомляв учора «День», стосовно окремих керівників МГЗ слідчим управлінням УСБУ порушено карні справи за статтями 70 (контрабанда) і 80-1 (приховування валютної виручки). Генеральний директор МГЗ Віталій Мєшин, який з’явився позавчора у Києві і добивається (згідно з компетентним джерелом) аудієнції у Президента, довіреною особою котрого на минулих президентських виборах він був, розповсюдив власну заяву. Ось кілька цитат із цієї заяви, переданої українськими агентствами: «Навколо Миколаївського глиноземного заводу з новою, небаченою досі силою розгорнулася боротьба за управління підприємством. Сьогодні вже стало очевидним політичне забарвлення безпрецедентної боротьби. Видано санкції на арешт генерального директора В.Мєшина, фінансового директора К.Богачук».
Сьогодні на лікарняному ліжку перебуває фінансовий директор підприємства Катерина Богачук (її, до речі, за твердженням джерела, викликали на допит прямо з лікарні) з інфарктом, технічний директор Євген Коваленко — з серцевим нападом, а у заступника гендиректора Сергія Довганюка загострився цукровий діабет.
Народний депутат Інна Богословська (свого часу вона проводила аудит на МГЗ) розповіла «Дню», що певними колами знову реанімовано карну справу, яка до цього тричі припинялася, порушену на МГЗ 1992 року за фактом ніби незаконного вивозу за рубіж готової продукції. «Я, як юрист, — говорить І.Богословська, — можу сказати: у цій справі й близько немає складу злочину». За словами народного депутата, зацікавленим особам вдалося використати формальний привід для усунення сьогоднішніх управлінців МГЗ з метою призначення нової дирекції.
Нагадаємо, що «арешти» за часом співпали з наміром Миколаївської облдержадміністрації отримати в управління 25,1% пакету акцій МГЗ, який знаходиться поки в держвласності. Відомо, що саме цей пакет хоче одержати в управління і дирекція МГЗ (тоді, разом з акціями трудового колективу — трохи більше 30% — за підприємством закріпився б контрольний пакет). Окрім того, за право «одержати повний контроль над заводом і використати його як інструмент управління алюмінієвою промисловостю» Росії та Таджикистану (цитата із заяви В.Мєшина) борються російська фінансово-промислова група «Сибірський алюміній», міжнародна корпорація Trans World Group і, як з’ясувалося нещодавно, україно-американська корпорація «Ірен» (її колишній гендиректор — Олександр Жовтіс, нині народний депутат, член фракції НДП і Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу).
№239 11.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»