Британці не переймаються «світовою кризою»
Росія з її порівняно мізерною економікою (меншою, ніж у Австралії) має мінімальний вплив на стан справ у Сполученому Королівстві. На відміну від Німеччини та США британські компанії та банки через брак ентузіазму не встигли глибоко залучитися до російської економіки. Значно більше британці потерпають від кризи у країнах Південно-Східної Азії. Прикладом одного з найболючіших місць є Гонконг, де офіційно визнано факт рецесії. Через Гонконг низка великих британських компаній веде справи в Китаї. Японія та Південна Корея також є впливовими партнерами Лондона, хоча б з огляду на мільярдні інвестиції з тих країн у Сполученому Королівстві.
Російські фінансові та економічні труднощі все ж хвилюють британських фахівців. Хоч труднощі росіян і не можуть бути поштовхом для рецесії на Альбіоні, вони можуть бути результатом та ознакою значно глибших проблем у світовій економіці. Крім того, у Лондоні ніхто не забуває про ядерні арсенали Кремля й перспектива політичного та економічного хаосу в Росії не приваблює нікого.
Минулого понеділка у Великій Британії був вихідний день і біржа в Сіті не працювала саме тоді, коли в Нью-Йорку індекс Доу Джонс впав до 500 пунктів. Впродовж одного дня були зметені здобутки цілого 1998 року. Це обов’язково позначиться і на лондонському індексові Футсі, але в понеділок 31-го серпня британці більше переймалися з приводу річниці загибелі принцеси Діани. Згадували національну істерію, що супроводжувала її похорон рік тому.
Навіть, якщо почнеться рецесія, вона, напевне, не спричинить до такого одностайного вибуху горя сотень тисяч людей у Великій Британії, як це сталося в результаті смерті однієї жінки.
Лондон