Перейти до основного вмісту

Коротко / ЕКОНОМІКА

26 серпня, 00:00
Гривня падає — ціни зростають

За минулий тиждень ціни на основні види продовольства виросли в середньому на 15 відсотків, що спровоковано падінням курсу гривні до долара, повідомляє агентство Українські новини. Вважаючи підвищення цін на чимало видів продуктів харчування необгрунтованим, фахівці МінАПК визнають, що вони не мають ефективного механізму протистояння підвищенню цін. Передбачається, що подорожчає і споживчий кошик.

На захист місцевих бюджетів

З ініціативи виконавчої дирекції Асоціації міст України проведено засідання робочої групи з питань бюджету 1998 р. та бюджетної політики на 1999 рік, в якому взяли участь заступники міських голів з питань економіки та фінансів Запоріжжя, Львова, Рівного, Тернополя, Харкова, Херсона, інших міст України. Ішлося про вихід зі становища, яке склалося в результаті «нетрадиційних» дій уряду. Головне завдання, сформульоване Асоціацією міст України, полягає в тому, щоб започаткувати нарешті цивілізовану практику формування бюджету знизу. Учасники засідання вирішили в чітко визначений термін здійснити в містах України скоординовані заходи щодо обговорення особливостей бюджетного процесу 1998 р. і щодо визначення концептуальних основ бюджетів 1999 р. на базі схвалених асоціацією рекомендацій.

Як поповнити Пенсійний фонд

Пенсійний фонд та Міністерство праці і соціальної політики передали уряду проект Указу Президента про додаткові збори до Пенсійного фонду, повідомляє агенція Українські новини. Документом передбачаються такі збори: по 3 грн. від продажу кожного ювелірного виробу з золота (за винятком обручок), по 100 грн. від продажу легкового автомобіля, по 1 коп. із кожної гривні при купівлі-продажу іноземної валюти, по 1 коп. із кожного літру проданого бензину та дизпального, збільшення з 1% до 2% ставки збору на обов’язкове державне пенсійне забезпечення.

РЕГІОНИ

Проблемна науково-дослідна лабораторія Ужгородського держуніверситету стала головним організатором VIII міжнародного семінару «Діагностика поверхні іонними пучками», що розпочався учора в обласному центрі, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ. Співголова оргкомітету, професор Степан Поп повідомив, що тематика семінару охоплює нові й удосконалює відомі методи аналізу поверхні з використанням іонних пучків, які широко застосовуються в сучасних електронних технологіях, а також для зміцнення конструктивних матеріалів, що використовуються в екстремальних умовах (наприклад, лопаток, турбін, верстатних різців, іншого ріжучого інструменту).
 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати