«Таврійські ігри» завершилися. Політичні триватимуть
Чотири дні на дніпровських схилах «відтягувалася» безтурботна молодь, підгодовувана розвагами від організаторів — концертами місцевих кумирів та заїжджих гастролерів, конкурсами красунь та любителів пива, регатою, презентаціями пісень тощо. Нині «втомлені, але добре відпочивши», учасники імпрези роз’їжджаються по домівках, мабуть, таємно мріючи про нові забави. Їх, напевно, наступного року буде чимало. Бо незабаром вже президентські вибори, і, схоже, Леонід Кучма не проти того, щоби використати й у своїй передвиборній кампанії метод, запатентований його «північним приятелем з номенклатурним минулим», з яким Леонід Данилович так полюбляє зустрічатися «без краваток». В Росії акція називалася «Голосуй або програєш», в Україні ж, як не зовсім свіжий продукт, трохи «позеленіла».
Відвертий політичний виворіт «Таврійських ігор» бентежить. Звичайно, не тому, що їхнє керівництво виявляє готовність підтримувати одного з кандидатів на посаду глави держави — власне, політичні уподобання — особиста справа кожного громадянина. Але насамперед тим, що акції на кшталт «каховської» отримують «патронат» діючого Президента, який — за дивним збігом обставин — є кандидатом на наступних виборах. Тож всі щедрі субсидії з державної казни спрямовуються не лише на «народні свята», а мимоволі й на політичну пропаганду.
Що ж до передвиборної стратегії, то треба віддати належне Леонідові Кучмі: залицяючись до естрадних ідолів, він, безперечно, робить привабливішим свій імідж для молоді. Цікаво лише, чи витанцьовуватиме він незабаром на сцені з «попсою», як це відчайдушно робив Борис Єльцин?