На півдні України знову «ожив» холерний вібріон
Найбільша кількість випадків припадала на Донецьку й Миколаївську область, Крим. І хоч особливої небезпеки поки немає, у Маріуполі вже госпіталізовано трьох вірусоносіїв та ще 28 чоловік, які мали контакт із ними. У Донецькій області холерний вібріон «ель-тор» виявлено також у Донецьку та Старобешівському районі в морській, річковій та стічних водах. Однак найбільш критична ситуація у Маріуполі, де закрито окремі пляжі, під суворий контроль взято підприємства громадського харчування, ринки, посилено хлорується водопровідна вода та стоки.
Як повідомила журналісту Лесі ХОМЕНКО лікар-епідеміолог Донецької облсанепідемстанції Альбіна Бєлаш, холерний вібріон виявлено у 19-літнього маріупольця, а також у двох членів сім’ї хворого — батька й тещі. Усі вони заразилися під час відпочинку на ставку в Новоазовському районі й знаходяться зараз під наглядом лікарів.
«Епідемічно небезпечним і найбільш неблагополучним за останні десять років» назвав район міста Марганця на Дніпропетровщині начальник відділу особливо небезпечних інфекцій облсанепідемстанції Олексанадр Бєлянушкін. Тут у водоймищі Річище було виявлено вібріони холери, які при накопиченні загрожують спалахом захворювання. У Марганець «завезли холеру» ще наприкінці 70-х років, збудники хвороби потрапили до каналізації, а потім і в приміські водоймища. З того часу вібріони в літній період року періодично виявляють у ріках Кам’янка, Томаківка та Річище. Разом із тим район Марганця, за словами О.Бєлянушкина, поки що залишається єдиним на Дніпропетровщині, де виявлено вібріони холери, повідомляє кореспондент «Дня» Вадим РИЖКОВ.
Однак така ситуація не є характерною для всіх південних регіонів України. Як повідомив кореспонденту «Дня» Віктору ПУЖАЙЧЕРЕДІ заступник головлікаря Запорізької облепідемстанції Володимир Таранцов, санаторно-гігієнічний стан у курортній зоні запорізького Приазов’я залишається цілком задовільним. Оперативна інформація надходить щодня, вода в морі та Дніпрі залишається у межах санітарної норми.
КОМЕНТАР
Кореспондент газети «День» Віктор ВОРОНЮК попросив прокоментувати епідеміологічну
ситуацію, що склалася на півдні України, Анатолія Волошина, керівника прес-служби
Міністерства охорони здоров’я України.— Особливої небезпеки поки що немає.
Але цією обставиною тішити себе не треба. В Україні все-таки виявлено три
особи-вірусоносії. Холерний вібріон також виявлено в Азовському і Чорному
морях, Каховському водосховищі, річках Кальміус і Кальчик. Але лікарів
насамперед цікавить не те, що в воді, а «що з людиною». А в неї, на жаль,
сьогодні немає можливості через аптечну мережу купити необхідні ліки, дезинфікуючі
речовини. Відзначу і те, що діагноз «холера» може бути поставлений лише
після лабораторних аналізів. А на їх проведення потрібно близько 12 діб.
Людина, загалом, стає скелетом. 8—10 відсотків заражених холерою вмирають.
Лікування одного хворого, за цінами 1994 року, обходилося державі в більш
як 1000 гривень. Тим часом Головне санепідуправління Міністерства охорони
здоров’я України збирається на всій території України провести обстеження
на холеру хворих, у яких встановлено діагноз гострих кишкових захворювань.
Випуск газети №:
№123, (1998)Рубрика
Панорама «Дня»