Знайдено людину, яка керує державою
Минулий тиждень не був ознаменований видатними скандалами й новими поворотами відомих сюжетів. Події розвивалися. Факти обростали подробицями, аргументи набували нової сили.
На цьому тижні всі боролися з корупцією. Було цілих три заходи - один український, один - україно-російський і один міжнародний. Колишній міністр юстиції і автор програми "Чисті руки" Сергій Головатий звинуватив Президента в тому, що він зірвав виконання цієї програми. Попутно Головатий зазначив, що він не візував укази Президента про призначення суддів КС. Роман Безсмертний, який представляє інтереси Кучми у Верховній Раді, сказав, що навпаки - візував. Автор же вважає, що боротися з корупцією в Україні безглуздо, тому що корупції в Україні немає. Корупція - це те, що відбувається поза правилами. Коли хабар - не виняток, а норма, це вже не корупція.
З кожним днем "Громада" розвиває все більшу політичну активність. У неї вступають родинами, бригадами й трудовими колективами. Закохані виборці продовжують надсилати підписи на її підтримку. Павло Лазаренко заявляє, що "на нього було сім наїздів" (очевидно, що не транспортних засобів), тіньовий уряд поповнюється новими членами, й усі безперервно роблять заяви. Наприклад, Юлія Тимошенко гадає, що коли "Громада" прийде до влади, вона ухвалить поправки до Конституції, які "дозволять політичним силам керувати країною". Все разом це наводить на думку про те, що добре, коли в опозиції є така партія. І для загальної користі краще, щоб вона там і залишалася. Завжди.
На цьому тижні продовжувала резонувати подія, що трапилася на тижні минулому. Коли, нарешті була знайдена відповідь на улюблене запитання націоналістів і комуністів "хто керує Україною?". Поки що про цю людину відомо те, що вона працює кореспондентом "Інтерфакс-Україна". Ім'я і прізвище уточнюються. Втім, ось цитата самої агенції: "У ході обговорення на засіданні Кабінету міністрів питання про підвищення тарифів на електроенергію, прем'єр-міністр Валерій Пустовойтенко звернувся до присутнього кореспондента агенції "Інтерфакс-Україна", з проханням висловити його точку зору щодо різних варіантів підвищення тарифів. Кореспондент зазначив, що підвищення тарифів у цей час не бажане, враховуючи життєвий рівень населення й низьку платоспроможність підприємств. Однак, сказав він, у випадкові, якщо це підвищення неминуче, то, на його думку, слід би обрати "найменше зло" й підвищити тарифи на 4% для всіх категорій населення".