Чи далеко від Загреба до Піренеїв?
Можливо, у ті хвилини, коли ви читатимете це число газети, делегація ФК "Динамо" летітиме до Іспанії на черговий матч групи "С" Ліги чемпіонів-97/98 з "Барселоною". Настрою команді та її прихильникам минулий тиждень не додав. Що поробиш, успіхи або невдачі збірної України та її клубу-фундатора сплелися протягом останніх місяців надто міцно.
Одразу після зустрічі в Загребі за путівку на ЧС-98 Віктор Скрипник, нинішній професіонал бременського "Вердера", сказав відкритим текстом:
- Важко динамівцям витягнути все на своїх плечах - і Лігу чемпіонів, і збірну, й національний чемпіонат. У такій ситуації команда будь-якого рівня не застрахована від помилок.
Перервемо тут нашого "легіонера" й пригадаємо, що головному тренеру національної команди Йожефові Сабо довелося корегувати програму підготовки. Відновити сили після київського двобою з "Барсою" наші до кінця не встигли - інакше не було б помилок у такій кількості. Та й Ателькін не Шевченко - інакше б не опікали Реброва одразу по чотири захисники господарів. Нагірняк та Зубов не динамівського загартування - інакше б вони не втрачали часом позицію так безнадійно.
А на споконвічне запитання "Хто винний?" Віктор Скрипник відповів так:
- Пропоную крайніх не шукати - адже програла команда. А от себе та партнерів, тобто захисників, я б покритикував. Зіграли ми явно нижче своїх можливостей.
Чому ж хорватські тили, в свою чергу, не відчували особливої напруги, пояснив гравець їхньої збірної та клубу "Бетис" з іспанської Севільї Роберт Ярні:
- Зіграти надійно в обороні нам допомогли самі українці, яким забракло руху. За такої ситуації мені було легше виконувати установку тренера - окрім суто оборонних функцій, створювати напругу на фланзі.
В такому ж дусі висловився й воротар Дражен Ладич:
- Я вдячний партнерам, які буквально затулили мене. Вважаю, що нам пощастило, що напад української збірної "втратив" у Єревані Андрія Шевченка.
Все це цитується до того, що коли хорватська футбольна розвідка дістала чимало корисної інформації з сюжетів Ліги чемпіонів, то й аналітичний центр "Барселони" міг, в принципі, відкрити для себе деякі ходи київського механізму в загребській "облямівочці". Сподіватимемося, що наше хорватське "погано" перетвориться на іспанське "добре", до якого самі каталонці не підготуються.
Київ-Загреб-Київ