Здрастуйте, я ваша Верховна Рада
У середу, 27 липня, інформагентство УНІАН розповсюдило інформацію щодо обмеження доступу акредитованих журналістів до депутатів у стінах Верховної Ради.
У ній ішлося про те, що після реконструкції будинку пленарних засідань вхід журналістам на другий поверх, де міститься зал пленарних засідань і де традиційно відбувалися інтерв`ю з парламентаріями, буде заборонений. Пояснюючи це нововведення кореспондентові УНІАН, в апараті парламенту зазначили, що воно, буцімто, здійснюється на прохання народних депутатів України.
Наступного дня в «бій» вступила важка артилерія. Кілька газет, телеінформагенція «Вікна», радіо «Свобода» та інші ЗМІ незлим тихим словом прокоментували рішення керівництва Верховної Ради. Зазначалося, що це знизить рівень публічності політики в Україні, зменшить і без того низьку популярність самої Верховної Ради, унеможливить нормальну діяльність ЗМІ з висвітлення законотворчих процесів. Інформагенція УНІАН додала подробиць - начебто вже встановлено дерев`яні бар`єри, що мають відокремити журналістів від депутатів і що розпорядження про це віддав перший заступник голови Верховної Ради Олександр Ткаченко. Народний депутат Євген Жовтяк розповсюдив гнівну заяву, в якій таврував секретаріат Верховної Ради за спробу обмежити спілкування депутатів із журналістами.
Нарешті в п`ятницю заступник голови Верховної Ради Віктор Мусіяка, який вів пленарне засідання, офіційно заявив, що ніяких обмежень у спілкуванні з журналістами не буде. Керівник прес-служби парламенту Василь Іванина додав, що нічого взагалі й не планувалося. Крапка?
Мабуть, що ні. Адже вся ця майже детективна історія підводить до висновку, що «десь у когось якось» намір «приструнчити» мас-медіа все ж таки існував. Адже засоби масової інформації - це справді четверта влада, яка контролює три інших, забезпечуючи відкритість їхньої діяльності. Без пильного погляду ЗМІ легше проводити позалаштункові оборудки в коридорах влади. Нині, як видається, внаслідок дружної реакції з боку ЗМІ фахівці апаратних ігор дали задній хід. Та чи не повториться така спроба згодом, після виборів? Адже, як повідомляє УНІАН, реконструкція будинку Верховної Ради закінчиться якраз за півроку.