Чи не буде "холодним" літо 97-го року?
Верховна Рада ухвалила Закон "Про амністію з нагоди першої річниці Конституції України". За глибоким переконанням авторів закону, цей "важливий акт держави сприятиме утвердженню гуманних засад у суспільстві".
Ухвала про застосування амністії прийматиметься під контролем органів прокуратури. Передбачається, зокрема, звільнення з місць позбавлення волі неповнолітніх, вагітних жінок і тих, які мають дітей віком до 16 років або дітей-інвалідів, ветеранів війни, осіб, хворих на туберкульоз активної форми. Справжнім святом стала річниця Конституції і для засуджених за тяжкі злочини - в тому разі, якщо вони відбули не менш як половину призначеного терміну покарання. Всього передбачається звільнити близько 20 тисяч засуджених. На тих, хто скоїв умисний злочин, амністія поширюється за умови, що вони відбули не менше третини призначеного строку покарання.
Закон зобов'язує місцеві органи виконавчої влади не лише ретельно й своєчасно поставити на облік осіб, звільнених за амністією, а й "сприяти їх працевлаштуванню не пізніше 15-денного терміну з дня прибуття на місце проживання".
Особливо небезпечних рецидивістів та осіб, яким смертну кару замінено на позбавлення волі, обіцяють не випускати. І ще одна приємність: прийняття закону не передбачає жодних фінансових затрат.
Коментар "ДНЯ"
Чи не справить, на вашу думку, амністія негативного впливу на криміногенну ситуацію в країні?
Генерал Гречанинов, Український центр економічних і політичних досліджень:
- Вважаю, що справить. Адже це передусім політичний крок, а наше суспільство до такої масової амністії не готове. Ця амністія є передчасною.
Федір Бурчак, радник Президента з питань правової політики:
- Гадаю, що ні. Амністіі, крім берієвської, 53-го року, коли випустили взагалі всіх, ніколи не призводили до погіршення криміногенної обстановки. І нинішня амністія не матиме таких наслідків. Я певен, що ті, хто відбув покарання, у переважній більшості вже не повернуться до злочинного способу життя.