Енергетику скуповують на пні
Обсяг операцій за минулий тиждень у Позабіржовій фондовій торговельній системі (ПФТС) поменшав у 3,68 рази й дорівнював 4,724 млн грн. Однак варто відзначити, що обсяг торгів на сьогоднішньому "ведмедячому" ринку не вельми важливий показник. Причина прозаїчна - протягом тижня фактично не було угод з ОВДП, тим часом як у січні на них припадало понад 70% операцій від усього торговельного обороту. Дуже примітним фактом було збільшення майже вдвічі обсягу угод з корпоративними цінними паперами при збереженні кількості паперів, що виставлені на торги.
Індекс ПФТС нарешті вповільнив своє падіння, а на початку тижня навіть зріс (збільшення проти попереднього значення на 1,21%). Середнє зменшення індексу за тиждень становило 0,38% (для порівняння: попереднього тижня він поменшав на 1,82%). Це говорить про те, що він, можливо, виходить на "поличку" перед невеликим сплеском значення вгору.
За минулий тиждень укладено угоди з акціями 18 підприємств, двома випусками ОВДП й векселями Національного диспетчерського центру електроенергетики. Активно укладалися угоди з акціями енергокомпаній (понад половину з виставлених). І особливо активно - з акціями енергогенеруючих компаній (з усіма з них): "Західенерго" (8,62% від усього обороту), "Центренерго" (0,2%), "Дніпроенерго" (13,48%), "Донбасенерго" (25,86%). Продавалися й акції енергопередаючих компаній "Київенерго" (9,85%) і "Житомиробленерго" (0,57%).
Складається враження, ніби хтось цілеспрямовано скуповує за викидними цінами енергетику. Вельми розумна тактика (за наявності грошей). Коли припустити, що вітчизняні оператори досить обережно купують що-небудь на падаючому ринку за свої гроші, напрошується висновок про наявність замовлень від нерезидентів. Це певною мірою тішить, оскільки залишилися гравці, й коли сьогодні їх лише кілька, то цілком вірогідно, що навесні після виборів і цілеспрямованої роботи уряду, спрямованої на стабілізацію гривні, їх стане більше.
Рекордом тижня стало збільшення ціни закриття акцій Харцизького трубного заводу на 80,6%. Падінням тижня стало зменшення ціни закриття НВК "Галичина" на 28,6%.
Портфель минулого тижня змінився і якісно, і кількісно й у нього ввійшли акції таких емітентів:
Дохідність, % річних*
Дніпроенерго 858,3
Концерн "Стирол" 60
Дніпрошина 606,5
Донбасенерго 598
Харцизький трубний з-д 3868,4
Київенерго 239
Нікопольский з-д феросплавів 12,4
Житомиробленерго 240
* дохідність підраховують за цінами закриття минулого й цього тижня без урахування податків і послуг Реєстратора
Випуск газети №:
№26, (1998)Рубрика
Економіка