Скарби Азії
Вперше у Музеї Ханенків можна побачити перлини східного мистецтва із приватних колекцій України![](/sites/default/files/main/articles/19122012/11budda.jpg)
Виставка «Скарби Азії» є спільним творчим проектом Гільдії антикварів України та Національного музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків . Найціннішу частину представленої мистецької збірки складають твори буддійського мистецтва Китаю, Бірми, Тибету та Японії — статуї Будди і бодхісаттв, а також ритуальні магічні предмети.
Галина Біленко, завідувач відділу мистецтв країн Сходу, розказала «Дню», що в експозиції представлено більше 30-и «скарбів» із приватних колекцій, які придбані антикварами на аукціонах в різних країнах. Перлинами виставки є ритуальні предмети, виготовлені тибетськими ювелірами — філігранні ладанки-гау з образами божеств-захисників та магічні оздоби лами-оракула — мандала (символічне зображення буддійського Всесвіту) і розкішна корона...
«Буддхадхарма» — вчення Будди — виникло близько 2500 років тому в Індії і було визнане багатьма східними народами з різними культурними традиціями. З часом буддизм виробив власну художню мову, систему символів та ієрархію численних персонажів. У буддійському мистецтві одним з найважливіших є образ самого засновника вчення — принца Сіддхартхи Гаутами, який після духовного пробудження отримав ім’я Будди (Просвітленого). Серед кращих творів виставки — китайська статуя Будди з чорного мармуру часів династії Північна Вей (Китай, V—VI стст.), бронзова статуя коронованого Будди на троні та дерев’яна визолочена фігура Будди Гаутами періоду династії Конбаунг (1753—1885 рр.) з Бірми, а також оздоблена кольоровими лаками статуя Будди Аміди (Японія).
Виставка триватиме з 19 грудня по 20 січня.