У День довкілля ДП «Укрекоресурси» запустило нову сміттєсортувальну лінію
![](/sites/default/files/main/articles/22042013/7musor.jpg)
Стрічка, яку урочисто перерізав міністр екології Олег Проскуряков, теж — із переробленого пластику. Тут зможуть переробляти 65 тисяч тонн твердих побутових відходів на рік.
Завод має у своєму розпорядженні модернізоване обладнання, що відповідає всім сучасним стандартам. Директор «Укрекоресурси» Дмитро Радіонов зазначає, що це фактично перший в Україні комплекс, який відповідає всім вимогам. Вартість інвестицій у створення лінії склала 20 мільйонів гривень.
На нову сортувальну підстанцію будуть звозити відходи з житлових кварталів Дарницького та Оболонського районів Києва. «Цього не досить. Ми збираємося модернізувати її до 120 тисяч тонн на рік, вона обслуговуватиме ще й Бориспільській та Броварський райони». Планується, що подібні лінії найближчим часом будуть побудовані й в інших українських містах, на ці цілі має бути надано 100 мільйонів гривень. А поки нововідкрита сміттєсортувальна лінія може впоратися лише з 10% тих відходів, які продукує столиця.
Утім, як наголосив директор ДП «Укрекоресурси» Дмитро Радіонов, найголовнішим є те, що громадяни звикають до роздільного збирання сміття. «Ті експерименти, які ми робили в невеликих містах, селищах, такі пілотні проекти показують, що люди готові сортувати, вони можуть і хочуть це робити, вони хочуть бути в Європі».
Як відомо, 60% сміття з Києва та Київської області звозиться на полігон побутових відходів № 5, який розташований біля села Підгірці. Ще понад 20% (245 тисяч тонн на рік) здатен переробляти смттєспалювальний завод «Енергія». Проте торік завод був завантажений лише на 50—60%. На сьогодні в Україні є тільки 30 тисяч контейнерів для роздільного збору і 30 сміттєпереробних заводів. Зазначимо, що в Німеччині задіяно 60 млн контейнерів і працює понад 500 заводів із переробки вторсировини.