«Буковинські зустрічі» мандрували українським Парижем
Унікальна імпреза — одна з найвідоміших у Європі (заходи відбуваються протягом року почергово в п’яти країнах — Польщі, Румунії, Угорщині, Словаччині та Україні)![](/sites/default/files/main/articles/17072013/11bukovina.jpg)
Нагадаємо, міжнародний мандрівний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі» був започаткований у Польщі 1989 року. Цьогорічна українська частина фесту вже вдруге відбулася у Чернівцях під час Петрівського ярмарку і стала зустріччю старих добрих знайомих, які плекають рідну культуру в різних куточках Європи.
— «Буковинські зустрічі» — це надзвичайний фестиваль не тільки для Європи, — вважає Збігнєв КОВАЛЬСЬКИЙ — президент форуму, віце-директор Центру культури в місті Піла (Польща). — Вік учасників — від 3 до 90 років! А концерти тривають з ранку до пізнього вечора. Щороку зростає й кількість його прихильників, які цікавляться буковинським фольклором».
У Чернівцях фестиваль розпочався урочистою ходою творчих колективів з Театральної площі до Літнього театру ЦПКіВ ім. Т.Г. Шевченка, де відбувся гала-концерт його учасників, у якому взяли виступили колективи з Польщі («Сирба», «Ехо Буковини», «Йоделкі»), Румунії («Пятра Шоймулуй», «Плаюріле Пожоритей», «Клопоцелул»), Угорщини (колектив народного танцю Боньгад), а також 23 колективи з Буковини.
Глядачі з цікавістю спостерігали стародавні обряди та звичаї, слухали давно забутих пісень, насолоджувалися запальними буковинськими танцями, такими різними, але в чомусь такими схожими, зачаровувалися мелодійною буковинською музикою. Варто відзначити, що цього року фестиваль охопив не тільки Чернівці. У неділю учасники з Польщі, Румунії та Угорщини виїжджали до Путили, у Хотинський, Герцаївський, Кіцманський райони Чернівецької області. Там відбулися творчі зустрічі вихідців з Буковини із громадами краю та спільні концерти з українськими колективами.
Фестиваль «Буковинські зустрічі» — це не тільки презентація фольклору багатонаціональної народної культури, залучення духу Буковини — «Європи в мініатюрі», що формувався поколіннями, до загальноєвропейської скарбниці, а й важливий шанс міжлюдського порозуміння, пізнання та зближення народів.