Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Київська старовина...» — у телеформаті

За цикл авторських документальних стрічок Іванна Чередниченко стала лауреатом премії в галузі інформаційної діяльності імені Івана Франка
09 серпня, 10:34
ІВАННА ЧЕРЕДНИЧЕНКО

Проект автора і режисера Першого Національного каналу Іванни Чередниченко було відзначено організатором конкурсу — Державним комітетом телебачення і радіомовлення України за телевізійний цикл фільмів «Київська старовина. Світ мистецтва». До речі, для режисера це не перша відзнака телециклу, адже його вже було нагороджено дипломом на ХІІ Міжнародному фестивалі документальних фільмів та програм «Кінолітопис».

— Проект нашого автора й режисера Іванни Чередниченко «Київська старовина. Світ мистецтва», що вже полюбився глядачам Першого Національного, визнали найкращим твором у телевізійній сфері. І це з огляду на те, що цього року на здобуття премії було висунуто близько сорока творчих робіт. Мені приємно, що документальні фільми виробництва Національної телекомпанії України можуть гідно конкурувати зі стрічками не тільки на українських, а й на міжнародних фестивалях. Сподіваюся, що ця нагорода для проекту — далеко не остання, — зазначив т. в. о. генерального директора НТКУ Олександр Пантелеймонов.

За концепцією, в документальних фільмах Іванни Чередниченко перед глядачем одночасно постають одразу дві особистості: одна, що вже відійшла у вічність (наприклад Михайло Булгаков, Микола Лисенко), інша — що нині у фазі творчого розвитку (скульптор Василь Корчовий, художник Анатолій Криволап та ін.). Обидва — з різних видів мистецтв та епох, але за допомогою телевізійних прийомів між ними ніби постає позачасова розмова про культуру, етику, життя.

— Наш проект «Київська старовина. Світ мистецтва» являє собою цикл документальних фільмів, — розповіла «Дню» режисер Іванна ЧЕРЕДНИЧЕНКО. — За стилістикою та задумом ми від початку планували його спеціально під нічний ефір — після 22.30—23.00. І він знайшов свого вдячного глядача. Зізнаюся, що проект дещо специфічний щодо форми подачі матеріалу та стилістики. Але головне, що ми намагаємося робити, — правильно розставляти смислові акценти. Гадаю, це не так мистецтвознавчий телевізійний цикл, як філософський, про загальнолюдські цінності. Головні питання, що ми порушуємо в картинах (зараз готується 10-й фільм у рамках проекту) — навіщо людина приходить у цей світ, яка її роль, що таке любов, совість, справедливість, — постають крізь призму доль і творчості конкретних митців. Наша мета — поєднати глибинні змісти з легкістю сприйняття, тобто сучасною стилістикою.

За словами Іванни Чередниченко, глядач її проекту — різновіковий. Це й молодь, і люди від 30 років, і пенсіонери. Словом, усі ті, кому цікаво розширити свій кругозір і перейняти життєвий досвід талановитих людей.

Продовжити «позачасову філософську розмову» колектив проекту невдовзі запропонує глядачам з героями нових стрічок — братами Тобілевичами, Лесею Українкою, Оленою Пчілкою та іншими.

Як повідомляє офіційний сайт Держкомтелерадіо (comin.kmu.gov.ua), крім Іванни Чередниченко, лауреатами премії в галузі інформаційної діяльності 2013 року також стали: в номінації «Краща публікація у друкованих засобах масової інформації» — Данило Кулиняк за нарис «Благочестя нерушимий блюститель Данило Братковський»; «Радіоефір року» — передача Вікторії Наумчук і Тетяни Паламарчук (НРКУ) «Живий голос Василя Стуса». Також за наукову роботу в інформаційній сфері відзначено Віктора Шпака за монографію «Розвиток видавничої справи України в 1990—2010 рр.». Загалом, на здобуття цієї премії 2013 року було висунуто близько сорока творчих робіт понад п’ятдесяти авторів із п’ятнадцяти областей України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати