Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Тернополяни живуть Євромайданом

Але не забувають готуватися до свят
12 грудня, 19:25

Уся увага тернополян, як і всіх українців, прикута до Євромайдану, де вирішується доля держави. Усі інші події відійшли на другий план. Перехожі обговорюють зустріч чотирьох президентів і те, що ж буде завтра. Уранці в середу приголомшило завивання сирени громадянської оборони і тривожний передзвін. Почувши про те, що сталося уночі на 11 грудня, люди плакали. Цей день став переломним, додавши нової сили Євромайдану в Тернополі. Щогодини автобуси від’їжджали до столиці.

Проте Тернопіль все ж у передчутті різдвяно-новорічних свят. Незадовго завітає Святий Миколай, отож час подбати про подарунки. Правда, як кажуть у міській раді, ялинки цього року на головному майдані міста не буде. Її планують встановити в іншому місці. Адже діти все одно заслуговують на свято.

Ганна КРЕТ, представник оргкомітету Євромайдану в Тернополі, депутат Гусятинської районної ради:

— Я дуже рада тому, що люди захищають свою позицію, що вони встали і вийшли на Майдан. Я розумію, що справді живу в такій країні, яка може за себе постояти. Погано те, що влада провокує, але люди не здаються. До речі, майдан Тернополя постійно діючий, «живий», і в тому плані займає друге місце після столичного. Після ночі на 11 грудня збільшився наплив охочих різного віку їхати до Києва. Дуже багато чоловіків записуються. Хлопці-волонтери у нас збирають кошти. Ми оплачуємо за ці гроші дорогу та віддаємо на потребу Майдану. Підприємці чим можуть допомагають. Он бачите, фабрика ТЕРА передала пакунки, люди із сіл передають хто що може. Ми також збираємо теплі речі: шкарпетки, головні убори, куртки, пальта, ковдри, подушки. Усе це приносять до нас в оргкомітет, що у великому військовому наметі. Ми поставили такий, що може встояти на вітрі. От у середу підприємство «Добра вода» пожертвувало «КамАЗ» із водою на Київ, і ми організовуємо цей вивіз. Будемо стояти на Майдані до кінця, доки не переможемо.

Василь ЧЕМЕРИС, координатор волонтерів акції «Миколай про тебе не забуде»:

— По-перше, хочу розказати про дуже хорошу подію: в рамках акції «Миколай про тебе не забуде» з понеділка розпочалися «Майстерні святого Миколая». У Тернополі при храмах УГКЦ відбуваються такі заходи, під час яких волонтери грають різні ігри, проводять майстер-класи з дітьми. Приходить багато як діток, так і волонтерів, які показують їм: щоб гарно провести час, не обов’язково сидіти за комп’ютером, а можна брати участь в різних цікавих заходах. Тішить те, що тернопільська молодь дуже активна. Почала вже діяти «Фабрика святого Миколая» і можна приносити різні речі: книжки, канцтовари, іграшки, засоби гігієни... Добре, що в Тернополі є багато людей, які жертвують щось для інших, діляться тим, що мають. А щодо подій в країні, то я особисто приємно вражений, бо український народ піднявся. Проте погано те, як влада реагує на мирний протест: не приймаючи думку народу, застосовує силу.

Ніна МІЛЯНОВСЬКА, член громадської ради з питань екології при Тернопільській міській раді:

— Добре те, що люди нарешті усвідомили: потрібно щось змінювати в житті країни. На мою думку, ще донедавна вони боялися висловити свою позицію, а тепер розуміють: якщо щось не зміниться, то потім є імовірність репресій і фактично стане ще важче щось зробити. А погано те, що процеси, які відбуваються у верхах влади, почали проростати у нас на місцевому рівні, не залежно від того, керує тут партія провладна чи опозиційна. На жаль, усі ці корупційні схеми, всі можливості дерибану зараз дуже яскраво проявилися. У нас місцева влада, користуючись моментом складної ситуації в країні, нестабільності, тим, що люди відволіклися на такі доленосні події, фактично за спиною громадян намагається провести  дуже важливі документи, які стосуються, наприклад, містобудування. І дуже шкода, бо цінність Євросоюзу, як кажуть самі європейці, це — почуття солідарності. А у нас зараз цього відчуття солідарності з місцевою владою немає. Хочеться, щоб європейські цінності у нас не просто декларували, а й реально втілювали в життя: демократія, прозорість і виконання законів повинно стосуватися не тільки пересічних громадян, а й чиновників усіх рівнів, керівництва міста, бо на місці чітко простежується принцип вибірковості права, і це дуже прикро. Хочу, щоб у нас зрозуміли: не можна людей обманювати, не потрібно їх усувати від обговорення важливих моментів. Якщо йдеться в законі про те, що ми повинні проводити громадські обговорення документів щодо містобудування, значить, так потрібно, і не варто робити вигляд, що цього немає.

Петро ЛАНДЯК, депутат Тернопільської міськради, голова обласної організації «Громадянська позиція»:

— За цей тиждень мінусів було багато, а плюс був великий, який врешті дасть переможний результат, бо під діями Президента, які можна назвати негативними, злочинними і так далі, формується громадянське суспільство. Українці вкотре показали, що вони народ і зараз розбудовують це демократичне суспільство. Погано те, що ми стикаємося з проблемами, яких могло й не бути, маючи таку владу, яка б дійсно була гідна розбудовувати Україну в європейському напрямку. Ми не прагнемо копіювати усе, ми хочемо бути самими собою, але взяти європейський досвід (а там є чого повчитися) і будувати власну державу на своїй землі. Нам не потрібна Росія. З ними можна співпрацювати, якби це дозволяли обставини. Я вірю, що якнайшвидше ситуація стабілізується, ми доб’ємося переможного результату і зміни відбудуться в державі. Важко зараз оцінити, якого рівня вони будуть, бо якщо зараз Президент зробить великий крок назад, то він ще залишиться до 2015 року. Якщо він буде діяти так, як вночі на 11 грудня, то, думаю, його зметуть за досить короткий час. Погано те, що наша міська рада займається подвійними стандартами. Але, як кажуть, зараз не на часі розбиратися з міською владою. Адже головне те, що буде в Києві, а тоді повернемося до наших проблем, бо вони є дуже подібні як на загальнодержавному рівні, так і місцевому. Тому, що громаду не чують, нею нехтують, так, як це робить центральна влада.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати