Перейти до основного вмісту

Волинь у горі

Механізована бригада, яку практично весь край готував у традиціях народної толоки, зазнала тяжких людських втрат. Україна поділяє ваш біль
22 травня, 18:55
ФОТО З АРХІВУ "Дня"

Страшна звістка про загибель на Донеччині бійців військової частини А-233, яка постійно дислокується у Володимирі-Волинському, облетіла Волинь рано-вранці. Володимир-волинський міський голова Петро Саганюк про біду дізнався ще о сьомій ранку і каже, що досі просто не може в це повірити. Усе місто, власне, весь регіон шокований, адже на схід України у складі цієї частини було відправлено мешканців кількох районів і міст області. Терористи підступно, із засідки, відкрили масований вогонь зі стрілецького озброєння, ручних протитанкових гранатометів та мінометів по блокпосту, на якому несли службу військовослужбовці з Волині. Під час обстрілу один із зарядів влучив у бойову машину, яка перебувала на блокпосту, що спричинило вибух боєкомплекту, повідомила прес-служба Міноборони.

Імена солдатів, які віддали свої молоді життя за територіальну недоторканість України, ще уточнюють. Та й кількість жертв, на жаль, зростає. Якщо зранку повідомляли про дев’ять убитих, то через півдня цей печальний список поповнився ще чотирма особами... Це і кадрові військові, і мобілізовані з Нововолинська, Володимира-Волинського, Іваничів, Маневицького району. На момент підготовки матеріалу дані щодо загиблих уточнювали.

ВОЛНОВАХА... 21 ТРАВНЯ 2014 р. / ФОТО З САЙТА VK.COM

Петро Саганюк оголосив у Володимирі-Волинському триденний траур. У Луцьку скасовано вже кілька масових розважальних заходів. Та вся волинська громада переживає біль трагедії, якої не повинно було бути. У співчутті, опублікованому на офіційному сайті Волинської обласної ради, йдеться про те, що ми будемо пам’ятати: ці молоді люди віддали свої життя заради миру у нашій країні, і їх шануватимуть як героїв.

Біль від втрати тим сильніший, що практично уся Волинь в традиціях народної толоки готувала механізовану бригаду, котра дислокується у Володимирі-Волинському, до виконання бойових завдань. Адже вся попередня влада тільки «вбивала» обороноздатність української армії, і наша бригада не стала винятком. Проте волиняни з особливим ентузіазмом здавали кошти і власними силами допомагали ремонтувати бойову техніку. На сайті Володимир-Волинської міської ради щодня публікували список жертводавців на армію, і він свідчить, наскільки масовим і щирим був цей порух людської душі. Кілька волонтерів, які самостійно займаються матеріальним постачанням волинських вояків, такі звіти давали і у соціальних мережах.

Волинь у горі. А воно ще глибше, бо розстріл — цинічний і жорстокий, бо, врешті, людей хвилює, чому забезпеченням обороноздатності військової частини має займатися переважно громадськість... І раніше рідні військовослужбовців, знаючи, в яких умовах доводиться виконувати їхнім чоловікам, синам і батькам свій громадянський обов’язок заради збереження територіальної цілісності України, пікетували і блокували військкомати. Ті виявилися наче крайніми... А нині, каже Петро Саганюк, вже є чутки, що рідні волинян, які перебувають на сході України, збираються перекрити міжнародну трасу, аби привернути увагу до проблем армії, до того, що має бути чесне розслідування всіх обставин трагедії під Волновахою...

Чому наші військові зазнають таких втрат?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати