Перейти до основного вмісту

Відчути історію на дотик

У Львові — інтерактивна виставка
16 червня, 17:09
ФОТО НАДАНО ОЛЕНОЮ КРАВЧЕНКО

Дослідники Центру міської історії Центрально-Східної  Європи, що у Львові на вул. Академіка Богомольця, 6, запропонували львів’янам та гостям міста новий мультимедійний формат історичного проекту — експозицію «Минуле у «цифрі»: місто, історія та цифрові технології», де презентовано оцифровані поштівки, фотографії, відео різних жанрів про життя міст і містечок Центрально-Східної Європи, давні карти та унікальні історичні архіви. Як повідомили «Дню» Андрій Лінік (координатор виставки) та Олена Кравченко (медіа-підтримка), проект розглядає питання ролі нових медіа та ІТ-технологій в осмисленні й переосмисленні  минулого, відтак «Минуле у «цифрі» спонукає до міркувань над перевагами та викликами формату публічної історії як співпереживання у сприйнятті минулого, проблематикою оцифрування історичних матеріалів та нових форм документування подій, якими стали, наприклад Instagram, стріми тощо.

Особливістю виставки її організатори вважають інтерактивність. Цифрові історичні проекти Центру історії, які складають ідею експозиції, представлено на мультимедійних пристроях із сенсорними дисплеями, вони дозволяють максимально ознайомитися з напрацюваннями  — як кажуть, відчути історію «на дотик». Поряд із цифровими ґаджетами розміщено звичні інструменти історичних досліджень, наприклад, картковий каталог з бібліотеки чи давні карти міст.

Виставку створено на перетині «традиційної» та «цифрової» історії. Вона є прикладом публічної історії, яка покликана підвищувати зацікавлення широкої громадськості історичними фактами і подіями.

Складовими експозиції є чотири дослідницькі проекти. Зокрема, «Карти міст» — це пошук, оцифрування та публікація старовинних карт міст регіону Центрально-Східної Європи з архівних, музейних та приватних колекцій. Загалом це 160 карт із 17 колекцій, близько половини з них — карти Львова, найстаріша з яких датована 1635-м роком. Кожен відвідувач виставки має можливість співставити сучасну карту Львова і п’ять давніх його карт на великій мультимедійній панелі, оцінити метаморфози простору і назв міських локацій.

«Урбаністичні образи» — це пошук, оцифрування та дослідження зображень (фотографій, поштівок, літографій), які відображають особливі моменти та звичне життя міст і містечок Центрально-Східної Європи різних історичних періодів. На виставці представлено великомасштабну оцифровану давню фотографію, складену з частин, розміщених на магнітній стрічці; відвідувачі можуть самостійно варіювати розміщення елементів, складати пазл цілісної світлини.

«Міське відео» — це архівування та дослідження міського медіа-ландшафту на основі кінематографічних та аудіо-візуальних матеріалів з державних та приватних збірок. «Інтерактивний Львів» — це дослідження змін міського простору та суспільних трансформацій міста за допомогою цифрової карти, на яку нанесено близько двох тисяч об’єктів (будинків, вулиць, спогадів, фотографій), об’єднаних різними темами.

Залишається додати, що «Минуле у «цифрі» може зацікавити людей різного віку і вподобань. Враховуючи це, організатори надають можливість оглянути виставку й відчути історію на дотик усім охочим — експозиція триватиме до кінця жовтня. Вхід вільний.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати