Перейти до основного вмісту

Коротко / Економіка

03 жовтня, 00:00

Агрокомпанія впроваджує систему дистанційного керування

До кінця 2013 року компанія Ukrlandfarming планує завершити впровадження на своїх підприємствах системи інтелектуального комп’ютерного контролю виробничих процесів. Про це повідомив голова Ради директорів компанії Олег Бахматюк. Система ІТ-контролю виробничих процесів складається з трьох компонентів — системи точного землеробства, системи диспетчеризації техніки та системи зважування та ідентифікації транспортних засобів. Завдяки сукупному контролю можна суттєво зменшити видатки на мінеральні добрива, пальне, насіння, засоби захисту рослин, заробітну плату та автозапчастини. Система дистанційного керування та навігації дозволяє управляти комбайнами і тракторами цілодобово, що набагато підвищує інтенсивність і результативність роботи. Крім того, офіс у Києві має змогу в режимі реального часу контролювати роботу працівників. За такої системи нагляду витрати пального зменшуються на 20%, а продуктивність праці зростає на 13—20%. «На сьогодні різні складові системи ІТ-контролю запроваджені більш ніж на 80%. І це вже дало досить помітний фінансовий результат для Ukrlandfarming. За нашими підрахунками, в разі збереження наявної зовнішньої та внутрішньоринкової кон’юнктури та після повного впровадження систем інтелектуального нагляду доходи можуть зрости щонайменше вдвічі», — заявив Бахматюк. За попередніми розрахунками, нова система дозволить збільшити на 10—15% (протягом 2—3 років) врожайність та забезпечити компанії додатковий дохід у сумі близько 100 мільйонів дол., повідомляє Наталя БІЛОУСОВА, «День».

«Нафтогаз» має намір придбати дві плавучі бурові установки за 1,4 мільярда доларів

НАК «Нафтогаз України» оголосила конкурс на закупівлю двох напівзанурювальних плавучих бурових установок (НПБУ) для збільшення власного видобутку нафти й газу, повідомила прес-служба держхолдингу. За її даними, придбання бурових установок дасть змогу держхолдингу реалізувати плани з геологічного вивчення акваторії Прикерченського шельфу, Скіфської й Фороської ділянок і площі Паласа. Орієнтовна вартість двох нових НПБУ становить 1,4 млрд дол., рік їхнього виробництва — не раніше 2012-го. Конкурс було оголошено 28 вересня. Кінцевий термін прийому заявок — 29 жовтня 2012 року. Згідно з повідомленням, фінансування закупівлі бурових платформ буде здійснено за рахунок комерційних кредитів і грошей холдингу і не потребуватиме залучення бюджетних коштів. За розрахунками НАК, термін окупності двох НПБУ — сім-вісім років. Економічний ефект при поточній середній вартості вуглеводнів становитиме близько 20 млрд дол.

Ощадбанк отримав ще 4,1 мільярда гривень на виплату вкладникам Ощадбанку СРСР

Міністерство фінансів України виділило державному Ощадбанку (Київ) 4,1 мільярда гривень для здійснення компенсаційних виплат вкладникам Ощадбанку СРСР, ідеться в повідомленні Мінфіну. «Станом на 28 вересня 2012 року Міністерством фінансів... профінансовано з державного бюджету, а АТ «Ощадбанк» фактично було отримано 4,1 мільярда гривень для виплати вкладникам, відомості про яких на 1 січня 2012 року було внесено до інформаційно-аналітичної системи «Реєстр вкладників заощаджень громадян» і які не отримали протягом 2008 року компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень», — йдеться в повідомленні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати