Перейти до основного вмісту

«Стіна» Вайсберга — у Берліні та Лондоні

Враження про Майдан, який ще не закінчився
04 липня, 12:38
ФОТО НАДАНО PR-КОМПАНІЄЮ «ДЕЛЬ АРТЕ»

У Європейському домі в Лондоні відбулася виставка «Стіна» відомого українського художника Матвія Вайсберга, яка стала результатом участі автора у подіях на майдані Незалежності в Києві цієї зими. Нагадаємо, це вже другий етап великого проекту в просторі й часі «Майдан. Україна. Шлях до свободи», який стартував у німецькій столиці в Музеї Берлінського муру.

«Головна мета виставки, — пояснив один з ініціаторів проекту співак Сергій ФОМЕНКО, більш відомий під своїм сценічним псевдонімом Фома, — показати людям, які мало що знають про Майдан, окрім побаченого по телевізору та прочитаного в газетах, як це було насправді, особливо з точки зору художників та артистів».

Організатором заходу є аукціонний дім «Дукат» та Посольство України у Великобританії у співпраці з Представництвом Європейської комісії в Лондоні. Посол України у Великобританії Володимир Хандогій підкреслив важливість мистецтва як форми культурної дипломатії, покликаної пояснити світу події, що відбуваються в Україні. «Майдан ще не закінчився. Сьогодні ми бачимо справжню агресію по відношенню до України, — наголосив Володимир ХАНДОГІЙ. — Переконаний, що виставка творів відомого українського художника Матвія Вайсберга допоможе британській аудиторії краще зрозуміти те, що відбувалося на Майдані цієї зими».

Офіційний прийом із нагоди відкриття виставки відвідали високі гості зі складу королівського двору, уряду Сполученого Королівства, керівників та співробітників дипломатичних місій європейських країн, акредитованих у Лондоні, членів Представництва єврокомісії в Лондоні, учасників Лондонського Євромайдану, а також представники культурних та бізнесових кіл британської столиці. 

Цикл із 28 картин Матвія Вайсберга відображає найдраматичніші дні протистоянь, які проходили у центрі української столиці та отримали назву Революції Гідності ( див. «День» №56).

— Проект «Стіна» народився в результаті перебування протягом двох місяців на Майдані, — зізнається М. ВАЙСБЕРГ. — Причому спочатку не було жодного бажання малювати, сама думка про це викликала сором. Потім, коли все затягнулося, стало зрозуміло, що треба малювати, поки гострота вражень не минула. Протест тривав багато днів, враження накопичувалися фрагментарно і, нарешті, склалися в дещо ціле, яке насправді не є сумою окремих елементів. Я назвав роботу «Стіна», бо для мене це стіна надії на майбутнє України та народу, який прагне бути вільним. Для мене перші роботи пахли сльозогінним газом... І от час змінився — країна, люди...

Глава багатопартійної групи дружби з Україною парламенту Великобританії Джон ВІТТІНГДЕЙЛ наголосив на важливості проведення таких культурних заходів як форми донесення до західного споживача правди про останні події в Україні й підкреслив, що знаковим є те, що виставка українського митця відбувається саме в приміщенні інституції Євросоюзу, та висловив сподівання на співпрацю з Україною як європейською державою у майбутньому.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати